Примите участие
в розыгрыше
планшета на Android Участвовать
Приз
ПолитикаЭкономика

/Блоги - Новости мира

Коротка і важлива зупинка президента

10т

На зустріч Порошенка і Трампа довго чекали. У нас в основному їй надавали глобального значення, символічного передусім. Вона відбулась – це добре. З того, що я встиг подивитись, то в світовій пресі і американській зокрема ця зустріч і сам факт, що вона відбулась, названо досягненням, успіхом, дехто навіть назвав великим політичним успіхом Петра Порошенка. І з такою оцінкою, на мій погляд, цілком можна погодитися.

Для Порошенка – це важливий символічний крок, але з точки зору якихось національних інтересів України і їхньої реалізації чи просування вперед, зокрема, в конфлікті на Донбасі і в інших проблемах, які мають стратегічне значення для розвитку держави, ця зустріч жодним чином на це не вплинула, бо вона була протокольною. Вона не планувалась американською стороною як предметна. В ній не було статусу двосторонньої зустрічі президентів. 

Це була коротка зупинка. На тому, що ця зустріч була нетривалою також звернули увагу і зробили спеціальний акцент практично всі провідні американські і світові ЗМІ. Зустріч тривала не більше 20 хвилин. Відповідно предметних речей, якоїсь позиції чи зміни позиції щодо якихось речей там не відбулося. Їх не слід було очікувати, бо зустріч планувалась зовсім з іншою метою. І планувалась вона американцями, а ми, як наречена, на неї приїхали.

Відповідно, зустріч відбулась – це добре, і для України, і для Порошенка. Проте позиція американців щодо нашого регіону, щодо конфлікту на Донбасі буде визначатися після зустрічі Трампа з Путіним. А нам про ці зміни, я сподіваюсь, повідомлять.

Для адміністрації Трампа немає необхідності вислуховувати Порошенка. Він сказав загальні слова: реформи, корупція, демократія, свобода. Американці знають ціну цих слів, і загалом, і стосовно ситуації в Україні, і стосовно самого Порошенка. Їм будь-які уточнення не потрібні, тому вони їх не очікували і не планували їх одержати. Зустріч була потрібна американцям і Трампу насамперед як відволікаючий маневр, як така ширма. От вони цю ширму і провели. Але в даному випадку інтереси нашого президента збіглися з тими міні-можливостями, які були надані нам для того, щоб там "засвітитися".

Крім того, у Порошенко є інші пункти під час цієї поїздки, і він цим займається.

(Щодо зустрічей української делегації в США)

З нашого боку пропонуються проекти, в тому числі енергетичні, але це поки що навіть не проекти, а прожекти. Це такі ідеї, які, наскільки мені відомо, не банальні, проривні в чомусь - поставки вугілля і газу з Америки до нас. Але їх необхідно рахувати, робити те, що в ділових колах називається "бізнес-план" - рахувати, кому вигідно, кому - ні, що з цього може бути, що – ні.

Програма цього візиту у Порошенка була насиченою. Наскільки результативна – покаже час. Про це зараз ще зарано говорити, але щось з цього вийде.

Те, що Порошенко потім наголошував на військово-технічній сфері, я думаю, що тут будуть реальні результати, оскільки у американців, по-моєму, все для цього готово, і вони зацікавлені в тому, щоб зробити більш вагомі речі, ніж до цього. Хоча у нас вже є військово-технічна співпраця з США на такому серйозному рівні, проте я думаю, що буде ще щось.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

0
Комментарии
0
0
Смешно
0
Интересно
0
Печально
0
Трэш
Чтобы проголосовать за комментарий или оставить свой комментарий на сайте, в свою учетную запись MyOboz или зарегистрируйтесь, если её ещё нет.
Зарегистрироваться
Показать комментарии
Новые
Старые
Лучшие
Худшие
Комментарии на сайте не модерированы

Наши блоги