Збірна України з біатлону відмовилася фінішувати на Кубку світу і знялася з гонки

195,5 т.

У канадському місті Кенмор на 9-му етапі Кубку світу з біатлону відбулася гонка переслідування серед чоловіків. Україна в цій дисципліні була представлена Дмитром Підручним та Артемом Примою, але жоден із біатлоністів нашої збірної не фінішував.

Для Підручного пасьют складався невдало. Українець не зміг показати ані високу швидкість, ані точність стрільби. Після другого вогневого рубежу, на якому зробив три промахи, Дмитро знявся з перегонів. Разом із додатковими очками український чемпіон світу-2019 втратив і можливість брати участь у мас-старті.

Те саме сталося і з його партнером по команді, незважаючи на те, що Прима протримався на одне коло більше. Зробивши в сумарно три неточні постріли, Артем також відмовився фінішувати.

Перемогу здобув Йоханнес Тінгнес Бьо з Норвегії. Швед Себастьєн Самуельссон став другим. Третя позиція у представника Франції Еріка Перро.

Як повідомляв OBOZ.UA, Йоханнес Тінгнес встановив світовий рекорд щодо кількості перемог у спринтерських перегонах у біатлоні. Перше місце у Кенморі стало для 30-річного п'ятиразового олімпійського чемпіона 37-ю перемогою у цій дисципліні.

Молодший брат Йоханнеса - Тар'єй Бьо, вигравши Малий кришталевий глобус у спринті на 9-му етапі КС, став найвіковішим переможцем заліку спринтів. Уродженець Стрюна завоював трофей віком 35 років 230 днів.

Попереднє досягнення належало легендарному норвезькому біатлоністу Уле-Ейнару Бйорндален. Нагадаємо, що Бйорндален одружений на чотириразовій олімпійській чемпіонці з біатлону Дар'ї Домрачовій.

Минулого року 37-річна уродженка Мінська, яка 2020 року не стала засуджувати режим Олександра Лукашенка за жорстке придушення протестів у рідній країні, висловилася проти усунення атлетів із РФ та РБ від міжнародних стартів.