Вперше за 10 років: збірна України вийшла на чемпіонат Європи з гандболу серед жінок

1,4 т.

Жіноча збірна України з гандболу пробилася до фінальної частини чемпіонату Європи, який пізньої осені цього року приймуть Австрія, Швейцарія та Угорщина. Нашій команді вперше за 10 років вдалося успішно подолати кваліфікацію змагань – дівчата пропустили чотири першості поспіль.

Цей успіх став можливим завдяки гостьовій нічиїй "синьо-жовтих" у Словаччині – 25:25. Українки протягом усього матчу поступалися в рахунку, проте зуміли уникнути поразки за п'ять секунд до фінальної сирени завдяки точному кидку Лілії Горільської, яка стала найкращим бомбардиром гри у складі нашої команди.

Підопічні тренерів Бориса Чижова, Андрія Мельника та Ольги Передерій зуміли набрати сім очок та фінішувати на другому місці у групі. Переможницею у ній стала збірна Німеччини, яка виграла усі шість матчів. Українки ж двічі здолали ізраїльтянок та один раз – словачок.

Востаннє українські дівчата брали участь у чемпіонаті Європи у 2014 році. Тоді "синьо-жовті" посіли у загальній таблиці останнє місце серед усіх 16 збірних.

Як повідомляв OBOZ.UA, у березні чоловіча збірна України з гандболу зіткнулася з деякими труднощами під час підготовки до матчу кваліфікації до ЧС-2025 через проведення зборів у країні.