"Шахтар" програв у скандальному матчі Ліги чемпіонів із 8 голами та вилетів до Ліги Європи. Відео

3 хвилини
43,2 т.
'Шахтар' програв у скандальному матчі Ліги чемпіонів із 8 голами та вилетів до Ліги Європи. Відео

Донецький "Шахтар" програв у гостях португальському "Порту" у 6-му турі Ліги чемпіонів та не зміг вийти у плей-оф. Матч на стадіоні "Драгау" завершився з рахунком 5:3. Чемпіон України продовжить свою єврокубкову кампанію навесні 2024 року у 1/16 Ліги Європи.

"Порту" з самого дебюту спробував втягнути "гірників" у нервову гру у високому темпі. Вже на 2-й хвилині удар головою Мехді Таремі насилу парирував Дмитро Різник.

Господарі цілком прогнозовано володів ініціативою, повністю домінуючи на полі. Португальські футболісти впевнено контролювали м'яч на своїй половині, змушуючи донеччан повністю зосередитись на захисті. На 7-й хвилині Різник ледь не привіз собі гол, коли почав грати в дріблінг із нападником "Порту", і зрештою зробив передачу на суперника. Удар Еуштакіу заблокував Ракицький.

Гол назрівав і на 10-й хвилині віцечемпіон Португалії відкрив рахунок. Після передачі на Пепе з глибини поля м'яч відскочив до Еванілсона, той уздовж штрафного майданчика зробив простріл, який ударом у порожні ворота замкнув Галено.

У Судакова на 13-й хвилині був непоганий момент відновити рівновагу, але Георгій після навісу зі штрафного пробив головою вище за поперечину.

Оволодівши стратегічною перевагою "Порту" продовжив контролювати м'яч, граючи першим номером. "Шахтар" нічого не міг зробити зі швидкими португальцями, постійно обороняючись.

Перший удар у площину воріт в українців вийшов на 27-й хвилині, коли лише реакція воротаря Діого Кошти врятувала "Порту" від гола.

А на 29-й хвилині стався найцікавіший момент зустрічі. Олександр Зубков отримав пас із центру поля від Тараса Степаненка, проте лайнсмен підняв прапорець, сигналізуючи про офсайд. Після цього гравці з Португалії зупинилися, а Данило Сікан закотив м'яч у сітку.

Господарі вже були готові розіграти вільний удар, коли головний арбітр зустрічі румун Іштван Ковач підказував від VAR, що гол легітимний.

Після невеликої паузи до люті португальської лави запасних взяття воріт було зараховано.

Запасний голкіпер "Порту" Клаудіу Рамош та головний тренер Сержіу Консейсау влаштували скандал, за що отримали по жовтій картці.

На жаль, ще до перерви "дракони" знову вийшли вперед. Пепе зробив гольовий пас зараз, і Галено з кута штрафного майданчика завдав удару в лівий кут воріт.

Для 26-річного бразильця це стало 5-м забитим м'ячем в останніх 30 іграх. З них 4 були забиті у ворота "Шахтаря".

Після перерви "Порту" продовжував атакувати, притиснувши "оранжево-чорних" до своїх воріт. "Шахтар" намагався дальніми передачами підібратися до штрафного майданчика португальців, але найчастіше це закінчувалося невдачею.

А на 62-й хвилині Теремі забив третій м'яч, здавалося знявши всі питання про переможця.

Господарі розслабилися, за що одразу ж поплатилися. Судаков втік у контратаку та за допомогою двох рикошетів скоротив розрив.

Проте камбека не сталося. На 76-й хвилині Пепе вчетверте засмутив українських уболівальників, а на 82-й хвилині син наставника "Порту" 20-річний Франсішку Консейсау зробив це вп'яте.

На 86-й хвилині Маріно Пушич замість Зубкова випустив Єгіналду і 19-річний бразилець поставив крапку у матчі – 5:3.