Ніколи раніше не було такого. Гонка чемпіонату світу з біатлону увійшла до історії. Відео

Жіноча збірна Франції з біатлону вперше в історії виграла естафету на чемпіонаті світу, який цими днями проходить у чеському Нове Мєсто. Лу Жанмонно, Софі Шово, Жюстін Брезаз-Буше та Жюлія Сімон фінішували першими з результатом 1.15.00,8 (2+11).

Антигероїнею французької команди стала Шово, яка на лежці не змогла закрити п'ять мішеней 8 пострілами та заробила 150 метрів штрафу. Те саме повторилося на другому вогневому рубежі, внаслідок чого на екваторі естафети Франція була восьмою, відстаючи від лідерів на 43 секунди.

Проте Жюстін Брезаз-Буше змогла підняти збірну до топу, а Симон закріпила її успіх. На користь француженок дався взнаки і провал головних конкуренток - норвежок. Останні за естафету пробігли 8 додаткових штрафних кіл та замкнули десятку.

"Я дуже нервувала, коли дивилася на трасу. Лу Жанмонно почала гонку дуже добре, а Софі Шово змусила похвилюватися. Я подумала: "Чорт, для нас все скінчено". Але Жюстін Брезаз-Буше зробила щось особливе, так здорово було дивитися на це. Настала моя черга, і я дуже нервувала. Ельвіра (Оберг) дуже сильна, так що я боролася. Остання стійка була важка через сильний вітер.Це була дійсно хороша битва!" - Прокоментувала успіх Симон, яка була фінішеркою.

Ця перемога зміцнила перше місце Франції (6791) у загальному заліку біатлонного Кубку націй серед жінок. Другою йде Швеція (6402), замикає першу трійку Норвегія (6381). Україна – 9-та (4940).

Як повідомляв OBOZ.UA, у жіночих естафетних перегонах на чемпіонаті світу збірна України встановила рекорд сезону, фінішувавши на 5-му місці. Сенсаційний 4-й рядок посіла Естонія.