Успіх України. Жіноча естафета чемпіонату світу з біатлону завершилася сенсацією

250,1 т.

На чемпіонаті світу з біатлону, який у ці дні проходить у чеському Нове Місце, відбулася жіноча естафета. Збірна України, яка була представлена Іриною Петренко, Юлією Джимою, Анастасією Меркушиною та Христиною Дмитренко, замкнула топ-5, повторивши найкраще досягнення сезону.

Головну сенсацію створила Естонія, яка всю естафету зберігала шанси на історичну медаль, у результаті фінішувавши 4-й.

Україна чудово розпочала гонку, з 11 набоїв відпрацювавши на двох вогневих рубежі. На жаль, Петренко не змогла показати високу швидкість, програвши на останньому колі 23 секунди і відправивши в бій Джиму з 10-го місця 47.9 секунд.

Другий етап став найбільш сенсаційним. У Франції 24-річна Софі Шаво не змогла впоратися з тиском, заробивши для своєї команди по штрафному колу і на лежці, і на стійці. Лідерство зненацька захопила Естонія. Джима змогла скористатися невдачею головних фаворитів, піднявши "жовто-синіх" на 7 місце (+42.8).

Анастасія Меркушина двічі промахнулася на лежці і тричі на стійці, серйозно відставши від Франції (+1.29.7). Дмитренко пішла у бій 7-й. Провально виступила на етапі Норвегія, отримавши в результаті 2 штрафні кола. Естонія продовжувала творити сенсацію, закріпившись у трійці лідерів.

Чиста стрілянина Дмитренко на першому вогневому рубежі відразу дозволила нашій збірній зняти два місця: з 8-го на 6-е. Українка на заключній стрільбі змогла закрити всі мішені лише з 8 набоїв, проте на відміну від конкурентів уникла штрафних кіл

Естонія мала також шанс поборотися за нагороду, але Йоханна Таліхярм занервувала та відпустила конкурентку з Німеччини.

Як повідомляв OBOZ.UA, Крістіна Дмитренко, фінішувавши на 8-му місці в індивідуальних перегонах чемпіонату світу з біатлону, встановила рекорд сезону для збірної України в особистих змаганнях.