Збірна України вела 2:0, але програла та проґавила історичну можливість вийти у фінал Кубку Біллі Джин Кінг

3 хвилини
11,2 т.

Жіноча збірна України з тенісу у кваліфікаційному раунді Кубку Біллі Джин Кінг програла Румунії та не змогла вперше у своїй історії вийти у фінальний турнір, який відбудеться у листопаді 2024-го. Рахунок після першого ігрового дня на ґрунтових кортах Omni Amelia Island Resort у Флориді (США) - 2:0. Підсумковий результат – 2:3.

Першого дня Леся Цуренко (WTA № 42) на корт обіграла Ану Богдан (WTA № 64) 3:6, 6:2, 6:0, а потім Еліна Світоліна (WTA № 18) здобула непросту перемогу над Жаклін Крістіан (WTA № 75) - 6:3, 7:5.

Другий день відкривала Еліна Світоліна, яка у драматичному матчі поступилася Богдан. Після програного першого сета 4:6 Еліна з таким же рахунком взяла реванш. Доля матчу вирішувалася у третій партії, яка складалася невдало для українки. Поступаючись 2:4, наша співвітчизниця практично змогла переламати ситуацію, але зрівняти рахунок їй не вдалося.

У найдраматичнішому розіграші Еліна програла свою подачу і рахунок став 3:5. Сил на гейм, що залишився, у одеситки не вистачило - 4:6, 6:4, 3:6

У другій партії 13 квітня Леся Цуренко у трьох сетах програла Крістіан – 6:2, 4:6, 4:6.

Перший сет виявися для 34-річної киянки легкою прогулянкою. Програвши подачу (1:2) українка підняла темп і змогла взяти поспіль 5 геймів, не залишивши шансів суперниці.

Друга партія стала справжньою грою нервів. Румунка скористалася розслабленістю Лесі та легко повела 2:0, та перелому не сталося. Наша співвітчизниця зрівняла рахунок, але достроково вирвати перемогу не змогла. У вирішальні моменти Леся влучила спочатку в сітку, а потім в аут.

На третій сет в українки сил вже не вистачило.

Доля путівки вирішувалася у парній зустрічі, де Людмила Кіченок та Надія Кіченок на тай-брейку поступилися Жаклін Крістіан та Ані Богдан – 2:6, 6:7(7).

За регламентом Кубку Біллі Джин Кінг-2024 у фінальній частині наприкінці осені у Севільї головний трофей розіграють 12 команд. Чотири учасниці вже відомі (діючі чемпіонки зі збірної Канади, фіналістки 2023 року з Італії, господарки змагань з Іспанії та володарки wild card з Чехії), а решта вісім путівок визначилися у цьому кваліфікаційному раунді.

У своїй історії Україна двічі билася за фінал Кубку Біллі Джин Кінг, але обидва рази невдало. 2022-го наші дівчата мінімально поступилися США (2:3), а 2023 року - Чехії (1:3).

Після цього Україні вдавалося залишатися у кваліфікаційному раунді наступного сезону – у плей-оф "жовто-сині" обігравали Японію (3:1) та Нідерланди (3:1).

Як повідомляв OBOZ.UA, знаменитого харківського спортивного мецената Юрія Сапронова усунули від коментування на телеканалі Setanta Sports матчу між Україною та Румунією в рамках неофіційного командного чемпіонату світу з тенісу Кубок Біллі Джин Кінг. Епізод стався під час гри Еліни Світоліної та Жаклін Крістіан.