![Олександр Кірш](https://i.obozrevatel.com/person/2019/6/1/51566a31-7c19-4897-8c71-3825bdd493cb.jpeg?size=100x100)
Блог | Експорт злиденності загрожує нам відлученням від Європи
Віртуальний меморіал загиблих борців за українську незалежність: вшануйте Героїв хвилиною вашої уваги!
![Експорт злиденності загрожує нам відлученням від Європи](https://i.obozrevatel.com/news/2023/11/13/filestoragetemp21.jpg?size=1944x924)
Українсько-польський економічний конфлікт на кордоні буде, сподіваюсь, вирішено, але Україна мусить зробити висновки.
В подальшому наше транзитне збіжжя категорично не має всупереч домовленостям продаватись і у самій Польщі, адже це дуже серйозне торгове порушення, причому працююче не стільки проти Польщі, скільки проти України, бо відтерміновує наш вступ до ЄС. Якщо держава не в змозі це відслідкувати й припинити, це наша ганьба, й нам тоді до Європи справді зарано.
Інша причина можливого повторення подібних непорозумінь (зовсім не обов’язково з Польщею!) — демпінгові ціни на експорт. За податковою складовою експортних товарів ретельно простежить ЄС, і ціни на цю складову невдовзіі зростуть. Тобто податковий демпінг буде припинено швидко.
Є, однак, ще й експорт відносної бідності, якою Україна інколи рясно ділиться. Це якби Китай прийняли свого часу до Спільного ринку. Низькі зарплати, безумовно, собівартість знижують (підвищуючи реалізацію й тим збіднюючи власних виробників у країнах такої реалізації), але, поки Європа не зайнялася регулюванням ще й наших зарплат (як вже займається податками), краще на відповідну складову підвищувати ціни самостійно — частково компенсуючи собі наступне падіння продажу зростанням прибутку з кожної одиниці.
Україна проходить єврошколу. Вчитись — не соромно. Навчимось!