"Черкаькі Мавпи" програли "Дніпру" в Кубку виклику ФІБА

630
'Черкаькі Мавпи' програли 'Дніпру' в Кубку виклику ФІБА

До одного з найголовнішого матчів сезону для черкащан був повністю готовий і Буцький і Лєбєдєв. Саме ця пара захисників плюс два американця (Джонсон, Дікенс) та Кирило Фесенко вийшли в старті. Останній і зробив перші зміни в статистичному листку, сфоливши на Лідеці. У відповідь центровий дніпрян відзначився двома з лінії. Вже в наступній атаці “Дніпра” Фесенко виправляється ставлячи горщик Зовацкасу. Після чого господарі вирішують оминути трьохсекундну зону мавп і атакують кошик суперника здалеку. Влучність опонентів примушує Подковирова взяти хвилинну перерву 7:0.Після розбору польотів Кирило Фесенко завершує дві атаки поспіль зверху. Але влучність з периметру Вільховецького повертає дніпрянам більш ніж зручну перевагу – 13:7. Далі швидка та результативна гра перейшла в русло тактичного протистояння, в якому дніпропетровці виглядають значно мобільніше. Черкащани ж відповідають лише “сольними номерами від Джонсона. Трьошка Іванова та атаки з під кошика Вільховецького роблять перевагу господарів двозначною –25:15. До першої перерви “Мавпам” вдається скоротити її лише на одне очко – 27:19.

Зі стартом другого періоду тотальний пресинг, виставлений тренерським штабом черкащан починає приносити плоди у вигляді двох поспіль втрат “Дніпра. Розпочинає дрегий період надважливою трьошкою, з метрів 8-ми, Андрій Лєбєдєв. Відразу після цього Андрій знову розродився трьома очками в одній атаці, цього разу за допомогою “2-х з фолом” – 29:25. В середині періоду, після чергової втрати “Дніпра”, Лєбєдєв знову турбує кошик з дужки і вперше, після стартових секунд, табло ПС “Метеор” висвічує рівний рахунок – 33:33. Два яскраві, та водночас знакові, епізоди за 4-ри хвилини до великої перерви виводять помаранчево-чорних вперед – спочатку Фесенко ставить блок Лідеці, а потім Лєбєдєв з периметра, через руку Коваля кладе 3 – 37:35. В підсумку ця перевага в одну результативну атаку до завершення першої половини матчу залишилася за черкащанами – 40:38.

Зі стартом третього періоду “Дніпро” шукає щастя з дальньої дистанції це допомагає Іванову вивести свою коману вперед 43:40. Відразу після цього Гуртовий заносить до свого пасиву технічний на Лідеці, що призводить до одного з лінії та чергової трьошки Іванова – 48:44. Виклик снайперу господарів кидає Дікенс: спочатку форвард здобуває два з під кошика, а потім 3 з дистанції – 50:50. В середині періоду Гуртовий тішить трьома блок-шотами, та зарядженість на боротьбу в ці секунди форварда мавп виливається в фол під час виконання дальнього Завацкасом, той тричі з ліній був влучним – 59:54. Таким же доробком, щоправда з гри, відзначається згодом і Коваль – 66:58 для господарів.

В останній чверті Подковиров знову повертається до тактики тотального пресингу. Щоправда це не допомагає ані гостям ані господарям – за дві хвилини команди лише одного разу обмінялися результативними атаками. Відносну засуху перервав забитий черкащанами на перимутрі Агапов – 71:60! Трохи згодом Валейко відповідає тим же – 73:63. Але поступ одноклубника іншому снайперу – Дікенсу підтримати не вдалось. Кілька авантюрних атак американця з далеку переплавляють неймовірне бажання черкащан відігратися на нульову перспективу. Дніпропетровці ж змушені по сценарію матчу постійно виходити на лінію штрафних холоднокровно реалізують покарання. 88:80 – саме такий підсумок напруженого та видовищного протистояння двох українських клубів на євроарені. Інший же підсумок +6 для “Дніпра за підсумками двох матчів. Тож далі шлях до фіналу єврокубку прокладатимуть собі дніпропетровці.

Андрій Подковиров:

Сьогодні нам не вистачило багатьох чинників. Не вистачило того ж Ярутіса. Нажаль повністю відіграти ті функції які лягали на плечі захисника ніхто так і не зміг. Ще за хвилину до кінця коли в нас була можливість відігратися: Дікенс тоді не влучив трьошку і більше того підібравши мяч ми навіть не поклали два. Далі шансів врятувати матч в нас не було.

Георгій Ступенчук:

Дуже гарний матч вийшов. Результатом я повністю задоволений, а от грою не зовсім. Ми дали в другому періоді можливість черкащанам переломити хід зустрічі. Далі нам можливо й трохи пощастило. Слід ще й зважити на той фактор, що хлопці при аудиторії в 6 тисяч грали дуже рідко, але все ж зуміли справитись і з відповідальністю і з хвилюванням.

Володимир Коваль захисник БК "Дніпро":

Я гадаю, що сьгодні ми повністю заслугували цю перемогу. Ми дуже серйозно готувалися до цього матчу і результат тому підтверження. Дуже класно сьогодні зуміли відіграти в захисті – билися за кожен мяч. Гадаю, якщо такий баскетбол будемо демонструвати і далі, зуміємо дістатися навіть почесного трофея.