28 января • обновлено в 16:34
МоваЯзык
Главная Блоги

/ Блоги - Общество

Режим віджив, зібрав сили і переходить у тихий контрнаступ

38.7т
Читать материал на украинском

За 26 років незалежності ми досягли незалежності і демократії. Це два пункти, які потрібні для того, щоб жити гідним життям. А гідне життя – це життя із нормальною зарплатою, забезпеченою старістю, доброю освітою і медициною. В першу чергу це регулюється економічними показниками, але щоб їх досягнути – треба пройти політичні зміни. Перша зміна – це незалежність, бо імперії погано модернізуються. За винятком Британської імперії – інші із цим завданням не справилися. І російська і радянська імперії були поганими модернізаторами. Тому проголошення незалежності України є першим пунктом.

Попри різні випробовування ця незалежність утрималася. Зокрема, під час "російської весни" українці чітко показали, що вони підтримують незалежність і це також показують різні опитування.

Читайте:

На День Независимости Украину ждут сюрпризы

Друге – це демократія. Вона не є конечною умовою досягнень і гідності. Гідного життя можна досягти й авторитарним способом – це показують азіатські країни. Але для того, щоб це сталося в Україні, тут потрібна азіатська культура. Це коли позиція старшого не піддається сумніву і байдуже чи це батько сім’ї чи твій директор, чи президент. В Україні цієї культури нема і не буде, бо Україна – країна східного християнства і вона надто велика, щоб бути однорідною.

Україна пробувала бути авторитарною, двічі, але жодного разу цей випадок не пройшов. Тому у нас залишається демократія, з чим мати гідне життя є більші шанси. Але маючи пункт а і пункт б, ми не можемо пройти пункт в. А це зміна правил гри у цій політичній, незалежній і демократичній державі. Для цього є необхідні умови, але їх недостатньо. Ми поки що не можемо досягти умови змін правил гри і не знаю, скільки на це ще треба часу.

Читайте:

Памятников Путину в Украине больше нет

Третя умова – це перехід у новий режим і нові правила гри. Це коли влада перестає бути ключем до багатства. В усьому світі багаті люди рвуться до влади, в усіх розвинутих країнах. Але там вони приходять до влади будучи вже багатими. А у нас шлях до багатства пролягає тільки через владу. Тому мають бути проведені такі зміни, які від’єднають владу від власності.

І поки у нас не зламається ця система – ми будемо жити так, як живемо. Я вважаю, що до зламу цієї системи ми підійшли близько, але, на жаль, точку не перейшли. Є приклади країн, які теж наближувалися до неї, але потім почали рухатися в іншу сторону. На жаль, Україна теж рухається в іншу сторону, не в бік до руйнування режиму, а навпаки – режим віджив, зібрав сили і тепер переходить у тихий контрнаступ.

Читайте:

Ще раз про Бандеру, Україну і Європу

Чи можемо знову наблизитись до точки перемін? Для мене тут є досить проста відповідь, але вона тяжковиконувана. Це зміна політичного класу, який мав би політичну волю змінити правила гри не на словах, а на ділі. Я не знаю, як це має статися, бо ми вже двічі через революції пробували це зробити, але він все одно режим залишається при владі. Причому це вина не тільки влади, а й самого суспільства, яке виявляється надто слабким, щоб дотиснути супротивника. Для мене є тільки питання – скільки революцій ми потребуємо чи це буде ефект поволі революційних змін. Якщо це буде останній варіант, то тут я радше є песимістом. Як людина, якій вже не так і багато залишилося, якихось пару десятків життя, то я маю сумніви, що ця радикальна зміна станеться ще за моєї бутності. Але як історик, я є оптимістом і думаю, що Україна йде вірним шляхом.

Ты еще не подписан на наш Telegram? Быстро жми!

Читайте все новости по теме "День Независимости" на OBOZREVATEL.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

0
Комментарии
0
0
Смешно
0
Интересно
0
Печально
0
Трэш
Чтобы проголосовать за комментарий или оставить свой комментарий на сайте, в свою учетную запись MyOboz или зарегистрируйтесь, если её ещё нет.
Зарегистрироваться
Показать комментарии
Новые
Старые
Лучшие
Худшие
Комментарии на сайте не модерированы

Новости общества

Топ-публикации

Топ-блоги