УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Крим. Західне узбережжя перетворять на курорт світового рівня

294
Крим. Західне узбережжя перетворять на курорт світового рівня

Кабінет Міністрів України та Рада Міністрів Криму планують створити усі необхідні умови для прискореного розвитку туристичної сфери на західному узбережжі Криму. Про це повідомили Віце-прем'єр-міністр України – Міністр інфраструктури Борис Колесніков та голова Ради Міністрів Криму Василь Джарти, яких цитує прес-служба Мінінфраструктури України.

"Є доручення Президента України по розвитку кримського курорту. Ми вивчили уважно Південний берег Криму - створювати великі проекти там досить проблематично. Тут, на західному узбережжі, ми хочемо створити проект, який, якщо проводити аналогії, близький до Анталії: на 100 готелів, декілька тисяч гектарів, з розважальною зоною, міжнародним аеропортом, - сказав Віце-прем'єр-міністр України. - Ми підведемо усі мережі, побудуємо новий міжнародний аеропорт, розглянемо питання будівництва всієї необхідної інфраструктури. Бізнес побудує тільки готельні і розважальні комплекси".

Василь Джарти, у свою чергу, зазначив що Уряд Криму у рамках своїх повноважень зробить усе необхідне, щоб перетворити Західний Крим на курорт світового рівня. "Необхідно підняти дуже серйозний пласт роботи, пов'язаний, у першу чергу, із земельними питаннями. Адже для кожної зони розвитку потрібні 200-300 гектарів, - сказав він. - З боку кримського Уряду земельні питання відпрацьовані і ми готуватимемо проекти розвитку інфраструктури, створюватимемо можливості для розвитку туристичного бізнесу".

За словами Бориса Колеснікова, керівництво України сподівається протягом найближчих десяти років збільшити число туристів, що відпочивають у Криму, до 20 мільйонів на рік (у 2010 році Крим відвідали близько 6 мільйонів туристів).

Віце-прем'єр-міністр України також повідомив, що перед тим, як починати масштабний розвиток туристичної сфери Західного Криму, необхідно модернізувати транспортну систему регіону. "Наступного року почнемо будувати новий пасажирський міжнародний термінал в аеропорту "Бельбек", зважуватимемо, як правильно підійти до розвитку аеропорту в Євпаторії, щоб туристам було максимально зручно діставатися. Але головне, звичайно, це залізниця та автошляхи до місць майбутніх забудов", - сказав Борис Колесніков.

За словами Віце-прем'єр-міністра України, органи влади України мають намір забезпечити туристам в Криму рівень сервісу, аналогічний тому, який туристи отримують на Середземноморському узбережжі Туреччини. "Щоб конкурувати з Анталією, треба створити тут умови, принаймні, не гірше, ніж в Анталії. Ми врахували усі особливості Анталії - від "усе включено" до вечірніх виступів аніматорів", - сказав він, зауваживши, що українські компанії, які вирішать вкладати кошти в будівництво готелів на заході Криму, отримають преференції.

"Уряд України погашатиме цим компаніям частину кредитів - до європейського рівня в 4-5% річних, щоб поставити українських підприємців в рівні умови із західними партнерами", - сказав Борис Колесніков. Він повідомив також, що для реалізації цього проекту використовуватимуться землі, які зараз знаходяться у користуванні Міністерства оборони України.