УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС
Орест Сохар
Орест Сохар
Шеф-редактор Obozrevatel

Блог | Судьба российской войны будет решаться в июне: о чем будут договариваться крупнейшие страны

Судьба российской войны будет решаться в июне: о чем будут договариваться крупнейшие страны

Британия и Франция заявили о "восстановлении Антанты": накануне I мировой она была создана на троих с россией, а теперь — напротив против нее. Лондон и Париж убеждены, что Украина должна выиграть войну, которую ведет против нее Россия. Осталось немного: убедить в этом Китай.

Далее текст на языке оригинала

16-17 червня в Швейцарії очікується проведення мирної конференції по Україні. Європейські країни сподіваються, що на форумі буде сформульовано спільне бачення, як завершити війну РФ проти України. І це "бачення" ляже в основу консенсусу найбільших країн світу.

На разі, світ ще далекий від зближення позицій. Швейцарцям важливо затягнути на форум Китай, тоді як лідер країни Сі мріє привезти до Швейцарії своє ручне звірятко путіна. Європейці проти присутності РФ за столом перемовин, Пекін впирається намертво.

Цими днями до Пекіна прилетів Лавров, міністр закордонних справ московії. Судячи з усього, він проговорюватиме з китайцями поле для маневру, що знадобиться китайському лідеру найближчим часом: наступного тижня у Пекіні побуває німецький канцлер Шольц, а на початку травня уже Сі відвідає Париж.

Якщо спостерігати збоку, то ситуація виглядає для нас нібито оптимістично. Макрон зараз вдає найсміливішого гренадера НАТО. Геополітичні поразки в Африці, де "вагнери" позбавили Францію впливу на низку держав, спонукають французького президента до антипутінського драйву.

До лідерства Франції приєдналася традиційно драйвова Британія, і разом вони "відновлюють Антанту", аби розбудити НАТО та згуртувати інші країни. "Світ активно спостерігає за західними країнами – і судитиме їх, якщо вони не зможуть надати Україні достатню підтримку в її протистоянні проти Москви", - заявили глави МЗС двох країн.

Вагоме слово на швейцарському форумі можуть сказати ті країни Глобального Півдня, які не дуже миряться із домінуванням Китаю: Індія, Саудівська Аравія, ОАЕ, Катар і навіть Південна Африка. Якщо українській дипломатії вдасться зібрати пул з цих держав, то дрібніші країни підтягнуться на підтримку української формули.

Водночас Китай отримав чимало торговельних банів в Європі, і він зацікавлений в замирені поточних конфліктів між Пекіном та Брюсселем, фактично, маючи в кишені лише один козир — оте миршаве улюблене звірятко з кремля.

З іншого боку, очікуване зближення КНР та європейських лідерів викликало неабиякий переляк в Білому Домі. Цілий держсекретар США Блінкен минулого тижня примчав до Парижа, аби пригальмувати зближення Сходу та Заходу. Американські дипломати дають зрозуміти, що для України нічого доброго з цих контактів не вийде.

Ми маємо хорошу підтримку, але дуже поганий час для формулювання мирного плану. Бо важливу, якщо не ключову роль на тому форумі відіграє рішення Конгресу США про виділення допомоги Україні: без зброї на фронті проукраїнська коаліція матиме вибір лише між поганим варіантом та ще гіршим, написала The Washington Post.

Ніхто не буде поступатися територією, але люди розуміють, що її повернення може зайняти багато часу. Для цього потрібен зовсім інший тип підтримки, ніж той, який Україна має зараз, - The Washington Post.