УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Азаров: ніхто не дочекається газової війни з Росією

312
Азаров: ніхто не дочекається газової війни з Росією

Прем'єр-міністр України Микола Азаров заявляє, що Україна виконуватиме контракти щодо закупівлі та транзиту газу, укладені у 2009 році між НАК "Нафтогаз України" і ВАТ "Газпром", до тих пір, поки не буде досягнута домовленість про їх зміну, і ніякої "газової війни" з Росією не буде. Про це він заявив в ефірі телеканалу Інтер у неділю.

Видео дня

"Твердо і абсолютно однозначно хочу сказати всім: ніхто і ніколи не дочекається ніяких воєн, у тому числі газових, з нашим стратегічним партнером - Росією. Так, у нас зараз є розбіжності. Незважаючи на те, що ми вважаємо ці угоди невигідними для нас, від яких страждають наші громадяни, наша країна у цілому, і економіка. Тим не менше, до тих пір, поки ми не домовимося, ми будемо виконувати наші угоди", - сказав Азаров.

2 вересня заступник міністра енергетики РФ Сергій Кудряшов заявив, що переговори Росії з Україною щодо газу не загрожують транзиту в Європу. А Микола Азаров заявив, що запланована урядом реструктуризація"Нафтогазу України" призведе до перегляду підписаних ним газових угод з "Газпромом".

Глава правління "Газпрому" Олексій Міллер у коментарі-відповіді на заяву Азарова погодився з перспективами реструктуризації "Нафтогазу України" та перегляду контрактів, але тільки при сценарії злиття з "Газпромом". 3 вересня Президент України Віктор Янукович заявив, що "Нафтогаз" не буде об'єднуватися з "Газпромом".