УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Кризу Лісабонського договору Саркозі подолає до кінця року

153
Кризу Лісабонського договору Саркозі подолає до кінця року

Президент Франції Ніколя Саркозі має намір у жовтні-грудні запропонувати розв’язання кризи, в якій опинився Євросоюз після відмови мешканців Ірландії ратифікувати Лісабонський договір.

Видео дня

«Я поїду 21 липня до Ірландії, для того щоб послухати, поспілкуватися й спробувати віднайти рішення», - сказав Саркозі у своєму першому після початку головування Франції в ЄС виступі перед Європарламентом у Страсбурзі.

«Головування Франції запропонує метод вирішення проблеми, а саме рішення, я сподіваюся, буде в жовтні або в грудні», - цитує РІА Новости слова глави Французької республіки.

За його словами, «необхідно одночасно не зачіпати ірландців, але й знати, в яких умовах і з яким договором ми збираємося проводить європейські вибори» в червні 2009 року. Саркозі зазначив, що Лісабонський договір наразі є єдиним можливим документом для Євросоюзу - він дозволяє краще співіснувати 27 країнам ЄС і зберігає положення нині чинного договору Ніцци.

Основним завданням Франції під час головування в ЄС Саркозі назвав виведення Євросоюзу з інституційної кризи, в якій ця регіональна організація опинилася після провалу референдуму в Ірландії через Лісабонський договір.

Нагадаємо, більшість мешканців Ірландії 12 червня проголосували проти нового базового документа, що визначає принципи й механізми ефективнішого функціонування ЄС. Відмова Ірландії ратифікувати Лісабонський договір може створити нову юридичну безвихідь для цієї організації, як це сталося в 2005 році з проектом європейської конституції, який на національних референдумах відкинули мешканці Франції та Нідерландів.

«Договір про реформи», або Лісабонський договір, підписаний лідерами країн ЄС у столиці Португалії, мав набрати чинності в січні 2009 року. На сьогодні договір ратифікували парламенти 20 з 27 членів організації: Австрії, Великобританії, Болгарії, Греції, Литви, Латвії, Люксембурга, Мальти, Польщі, Португалії, Франції, Румунії, Німеччини, Словаччини, Словенії, Данії, Угорщини, Фінляндії, Естонії та Нідерландів.