УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Олег Тягнибок: не демократ, не нацист. Просто націоналіст, 13 октября 2008

Олег Тягнибок: не демократ, не нацист. Просто націоналіст, 13 октября 2008

Ющенко не повторить свою фатальну помилку, а тому новій Раді не довго радіти

Видео дня

Голова ВО «Свобода» Олег Тягнибок поділився з «Обозом» своїми думками щодо майбутнього українського політикуму, розповів про джерела фінансування своєї політичної сили, пояснив, як слід тлумачити слово «нація» та наголосив на толерантному ставленні «Свободи» до представників інших національностей.

Лідер «Свободи» вважає, що результатом позачергових виборів може стати потрапляння у Верховну Раду «декількох інших політичних сил». Основну причину цього пан Тягнибок бачить у тому, що наявні сьогодні у парламенті мегаблоки «частково втратять своє представництво». «Наявність хоча б однієї іншої політичної сили змінить структуру українського парламенту», - продовжує політик, а тому «парламент буде інший».

Тим не менше, за прогнозами Олега Тягнибока, новому парламенту, якщо він відбудеться, судилося недовге життя. За його словами, Рада буде розпущена вже через рік, «бо новий президент захоче мати парламент «під себе». На підтвердження своїх слів лідер «Свободи» навів приклад із фатальною помилкою Віктора Ющенка. На думку політика, нинішній Президент мав би розпустити парламент і призначити позачергові вибори одразу після інавгурації і використати сприятливу ситуацію – «Майдан ще був «заведений», більшість ще була на стороні Президента». «Ситуація безладу і хаосу, які ми зараз маємо, - наслідок тих помилок», - вважає лідер «Свободи». «Тому я думаю, що новий президент не буде допускати таких помилок, навіть якщо цим президентом знов оберуть Ющенка».

Прогнозуючи політичне майбутнє очолюваною політичної сили, Олег Тягнибок попередив, що «ми не підемо у коаліцію з комуністами, будь-якими лівими, з Партією регіонів, есдеками. Ми можемо піти в коаліцію тільки з тими, хто буде хоч якось відповідати нашому баченню, програмовим засадам і т.д.». Не виключає політик й того, що «одразу ми займемо жорстку позицію опозиції».

«Ми свою функцію в новому парламенті бачимо, як функцію руйнівників системи влади», - заявив пан Тягнибок. «Хоча це не заперечує того, що ми будемо подавати свої пропозиції в різних галузях і сферах», - додав він.

Відповідаючи на популярне запитання, лідер «Свободи» зізнався, в чому полягають джерела фінансування цієї політичної сили. За його словами, це представники середнього класу і «ідейні побратими». «Після виборів 2006 року на з’їзді була створена так звана Економічна рада, - розповідає він. - Економічна рада – партійний орган, який об’єднує в своїх рядах членів партії або симпатиків партії, які є підприємцями». За словами пана Тягнибока, спонсори-симпатики «Свободи» - це люди, які пов’язують своє майбутнє і майбутнє своїх дітей із нашою державою. «Більшість з них є членами нашої партії, багато з них і раніше були членами нашої організації. Деякі з них є в наших партійних списках».

Я не демократ. Але я не нацист. Я є український націоналіст

Один з найактивніших українських націоналістів пояснив, що «Свобода» виступає за те, що поняття «нація» потрібно трактувати як етнічне, а не як політичне. «За базу наших позицій ми беремо висловлювання Тараса Шевченка, який казав, що нація – це є кровно-духовна спільнота і мертвих, і живих, і ненароджених, і тих, що в Україні, і тих, що поза її межами», - розповів пан Тягнибок.

Основним критерієм у визначенні «справжнього українця», на думку лідера «Свободи», є саме етнічне походження. «Якщо людина є російськомовною, але вона є українцем за етнічним походженням, то вона є українцем. Тут справа не в мові – тут справа в походженні», - пояснює він.

На переконання Олега Тягнибока, сьогодні в Україні «ущемляється саме мова більшості – мова українська». А тому він впевнений у тому, що «у державному управлінні, на державній службі мусить бути державна мова. Освіта повинна бути з державною мовою. А приватно – в себе вдома, на автобусній зупинці, на вечірках, в приватному спілкуванні, в недільних школах, в культових спорудах» нікому не заборонено говорити «тією мовою, яку ви вважаєте за потрібне».

Звернув увагу пан Тягнибок й на те, що в українців існує певний комплекс, коли «людина, яка належить до певної нації, або соромиться, або не хоче говорити мовою своєї матері». І наводить такий приклад: «Зверніть увагу: стоїть гурт молодих людей, вони розмовляють українською. До них підходить хтось один, який починає говорити російською – зразу всі ті переходять на російську мову. Інший приклад: стоїть десять російськомовних людей, які говорять російською. Підходить україномовний, починає з ними говорити українською – дуже рідко окремо хто з тих десяти може перейти на українську. То є проблема», - вважає політик.

Олег Тягнибок вважає, що настав час ухвалити новий закон про громадянство, який передбачатиме певні умови отримання громадянства України. Зокрема, «громадянство України може надаватися тим, хто народився на території України (тут не йдеться про національність). Або етнічним українцям, які народилися поза межами України (наприклад, представники української діаспори, які доведуть, що вони мають українське походження)».

«Всі ті, хто до цього часу народилися на території України, можуть бути автоматично громадянами України», - заспокоїв пан Тягнибок представника «не титульної» нації і нагадав, що закон не має зворотньої дії.

Під час прес-конференції Олег Тягнибок неодноразово наголошував на тому, що він особисто і очолювана ним політична сила є прикладом толерантного ставлення до представників інших національностей. «Я не демократ. Але я не нацист. Я є український націоналіст. Це трошки різні речі», - пояснив він. «Націоналізм - це є любов до своєї землі, до своєї мови, до своєї культури, до своєї матері. Але націоналізм не передбачає не сприйняття чи ненависть до чужого».

А тому «ми з повагою ставимося до представників національних меншин. Зрозуміло, ми критикуємо і боремося з тими, хто зневажає українське. Хто лояльно ставиться до нас, до представників титульної нації, до українського закону – заради Бога! Ми всі живемо в одній державі, нам будувати цю державу, тому ніяких проблем не може виникати».

«Треба визнавати, що є національна більшість і є національна меншість. І тільки в гармонії між цими двома структурами може існувати держава», - переконаний Олег Тягнибок. «Наша позиція є дуже толерантною - той, хто вміє любити свою націю, ніколи не буде погано ставитися до представників інших національностей», - додав він.

Якщо ми, українці, не змінимо статус Криму, то його змінить Росія

Коментуючи пропозиції «Свободи» щодо референдуму про зміну статусу АР Крим з автономного на статус області, Олег Тягнибок зазначив, що його політична сила пропонує всенародне обговорення цього питання. «Ми пропонуємо провести не кримський референдум, а всеукраїнський референдум, оскільки долю різних територій нашої держави повинні визначати не тільки мешканці цієї території, а й всі», - вважає він.

За даними соціологічних опитувань, які наводить пан Тягнибок, а також за результатами власного спілкування із мешканцями півострова, лідер «Свободи» зробив висновок, що, насправді, кримчанам байдуже, який статус буде у Криму – автономний чи обласний - «для них важливо, щоб протягом трьох місяців курортного сезону туди туристи їздили і щоб залишали гроші, на які вони потім будуть жити цілий рік», - розповів він. А усілякі акції протесту, на переконання пана Тягнибока, є нічим іншим, як провокацією проросійських сил - «збирається група екзальтованих бабусь, які з російськими триколорами їздять по всій території Криму. Це не означає, що так думають усі мешканці Криму», - заявив лідер «Свободи».

В унісон із Дмитром Корчинским, який відвідав «Обоз» кількома днями раніше, Олег Тягнибок також вважає, що наразі відсутня чітка державна політика щодо Криму. Лідер «Свободи» впевнений, що безлад на півострові може закінчитися лише за умов, якщо «українська влада почне займатися своїми територіями, а не буде ділити повноваження і посади». Але українські націоналісти також не лишаються осторонь проблем Криму. Зокрема, «Свобода» звернулася до СБУ щодо перевірки випадків подвійного громадянства, та «вказала конкретні прізвища тих людей, які знаходяться сьогодні при владі, які, на нашу думку, ведуть деструктивну антиукраїнську політику».

«Якщо ми, українці, не змінимо статус Криму, то його змінить Росія. І змінить не в інтересах України», - заявив Олег Тягнибок.

Усі відповіді Олега Тягнибока читачам «Обозу» дивіться тут

Читайте також:

Крим: або український, або нічий

Дивіться відеозвіт з прес-конференції Олега Тягнибока на «Обозі»:

Тягнибок: я не демократ!

С Крымом надо что-то решать!

40 крымчан поймали на двойном гражданствеКостенко шантажировал Ющенко Тягнибоком!

Олег Тягнибок: не демократ, не нацист. Просто націоналіст, 13 октября 2008
Олег Тягнибок: не демократ, не нацист. Просто націоналіст, 13 октября 2008
Олег Тягнибок: не демократ, не нацист. Просто націоналіст, 13 октября 2008