newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
PolskiPOL
flag
русскийРУС
img

«Наша Україна» запросить до «помаранчевої» коаліції 40 регіоналів

«Наша Україна» запросить до «помаранчевої» коаліції 40 регіоналів

Микола Томенко розповів журналістам про два можливих варіанти парламентської коаліції. Перший формат коаліції він назвав бізнес-коаліцією — це коаліція Партії регіонів і «Нашої України». Така коаліція може бути створена за умови, якщо «Наша Україна» відмовиться від вступу до НАТО і повернеться до співробітництва з Росією, а також вирішить енергетичні проблеми.

Другий формат коаліції Томенко назвав політичною коаліцією — це коаліція, яка об’єднає партії з єдиними цінностями та політичними програмами. Це коаліція БЮТ, «Нашої України» та СПУ. На думку Томенка, створення саме такої коаліція повинно відбутися якнайшвидше, інакше в країні може статися криза у соціально-економічній сфері, тому що вже зараз на підприємствах з’являється інформація про підвищення заднім числом цін на газ.

Видео дня

«Якщо коаліція не буде створена через тиждень, то, мабуть, це буде свідчити про прихильність «Нашої України» до першого варіанту коаліції», — вважає Томенко.

Об’єднання у коаліцію БЮТ та Партії регіонів, на думку Томенка, є неможливим, оскільки у цих політичних сил абсолютно різні політичні цінності. Для БЮТ основною цінністю є справедливість, для Партії регіонів — лобіювання бізнес-інтересів.

Представник Соціалістичної партії Микола Рудьковський сподівається, що «Наша Україна» прийме правильне рішення про «помаранчеву» коаліцію. За словами Рудьковського, самі соціалісти таке рішення вже прийняли, і їхня політрада не розглядала іншого варіанту, ніж такий. На його переконання реальне створення коаліції можливе щонайменше за три тижні.

Представник «Нашої України» Михайло Поживанов розповів про те, що політрада Народного Руху України, який він представляє, підтримує коаліцію з БЮТ і СПУ і сподівається на те, що політрада блоку «Наша Україна» прийме таке саме рішення. Хоча у самого Поживанова є багато питань до соціалістів, адже, проаналізувавши останній рік їхньої роботи, він вважає, що саме вони завалили вступ України до СОТ, просування в бік НАТО і ЄС. На його переконання, усі члени помаранчевої коаліції повинні підтримувати вступ України до СОТ, НАТО, ЄС, а також дотримуватися програми Президента «10 кроків назустріч людям».

Михайло Поживанов допускає коаліцію «Нашої України», БЮТ та СПУ + в індивідуальному членстві близько 40 народних депутатів з Партії регіонів.

Також, аналізуючи політику соціалістів, Поживанов не виключає, що врешті-решт вони об’єднаються з Партією регіонів та комуністами. Він не утримався від того, щоб звинуватити соціалістів у зростанні ціни на нафтопродукти, адже міністром агрополітики є саме соціаліст. А заяви Томенка про те, що коаліція повинна бути створена протягом тижня, Поживанов називає шантажем і тиском.