newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

Алексей Митрофанов: «Операцию по задержанию Червоненко за взятку СБУ проводил в день своего профессионального праздника»

798
Алексей Митрофанов:  «Операцию по задержанию Червоненко за взятку СБУ проводил в день своего профессионального праздника»

“Операцію із затримання Червоненка за хабар СБУ проводила в день свого професійного свята”

Видео дня

Розмова з Алєксєєм Мітрофановим, заступником голови ЛДПР, депутатом Держдуми РФ

– Чи знаєте ви, що пан Червоненко має намір подати на вас до суду за наклеп, а керівництво телекомпанії “НТН” спростувало факт передачі їй відеозапису?

– Телекомпанія “НТН” перебуває в дуже складній ситуації, як відомо, влада планувала відібрати в них ліцензію. Тому вони не готові сказати правду. І, в принципі, я розумію їх: робота, бізнес – понад усе.

Але ще раз офіційно заявляю, що касету мені передали певні люди з України, коли виникли проблеми із заступником глави СБУ Олександром Скибинецьким. Вважаю, що, оприлюднивши цю інформацію в Держдумі, врятував йому життя. Мені здається, після історії з Юрієм Кравченком і Георгієм Кірпою він був би наступним “самогубцем”.

– Тобто ви готові відповідати в суді за позовом Євгена Червоненка?

– Готовий. Мені є що розповісти: як принесли касету і кому я передавав її. Я готовий говорити про це і підтвердити зазначені факти. Можу назвати прізвища тих, хто передавав, хоча впевнений: ці люди скажуть, мовляв, нічого нікому не передавали. Але ж сам факт затримання пана Червоненка є.

– Ні, міністр категорично відкидає це, каже, що ви брешете і займаєтеся чорним PR.

– А я знаю, що його затримували на три години, є реальні люди, які були присутніми при цьому. Чи, може, в Україні знімають детективи за участю міністрів і вищих чинів СБУ?

– Ні, в Україні вважають, що це провокація, в якій бере участь ЛДПР та її лідери.

– Що б це не було, я вважаю, що зробив благородну справу. Адже було б неправильно, якби сталося непоправне з генералом Скибинецьким, якби він тихо помер на дачі, застрелившись двома пострілами в голову, другий – контрольний. Це було б, природно, самогубство. А операцію із затримання Червоненка за хабар СБУ проводила в день свого професійного свята. І замість нагород і почестей Президент Віктор Ющенко відправив їх у відставку. Де ж ідеали помаранчевої революції?

– Де ця касета із записом затримання?

– Я зробив помилку, не залишивши собі копії. Але все треба було робити терміново. Необхідно було “перегнати” її на українські та російські телеканали. Але запис є непрофесійним, низька якість.

Розмовляв Віктор Тимошенко

Від “Газети".

Ми майже на сто відсотків упевнені, що пан Мітрофанов виконує чиєсь замовлення з України. Водночас важко беззастережно повірити і заявам Євгена Червоненка. Нагадаємо, 22 березня міністр транспорту заявив у Одесі, що “певні керівники пропонували нам до трьох мільйонів доларів” за місце начальника Одеського порту.

– Не вдалося надіти наручники, але нічого страшного, – зазначив тоді пан Червоненко.

Але чому міністр злегковажив справою покарання корупціонерів такого масштабу? Чому він не звернувся до правоохоронних органів із вимогою провести відповідні дії та затримати хабародаців? Пізніше в інтерв’ю “Українській правді” 25 квітня пан Червоненко заявив, що “було розроблено цілу операцію. Вона зірвалася. Мої слова може підтвердити Турчинов. Трапився витік інформації”.

А сам голова СБУ 12 квітня в інтерв’ю тій же “Українській правді” на запитання “Червоненко казав, що була спецоперація за участю СБУ щодо затримання людини, яка пропонувала хабара за голову Одеського морського порту – але через витік інформації вона зірвалася...” відповів так: “Я не читав цієї заяви Червоненка. Якби ми проводили операцію, цю людину затримали б”.

То що все-таки сталося в Одесі? Сподіваємося, правоохоронці та всі зацікавлені сторони знайдуть час і змогу прояснити ситуацію.

http://gazeta.lviv.ua/