3 правила навчання вдома

Домашнє навчання

Мій старший син Матвій, 4-класник, навчається вдома. Хоумскулером він став 5 місяців тому.

Але лише зараз ми більш-менш налагодили процес його навчання і зробили так, щоб він сам брався за книжки.

Знаєте, як?

Ми просто ще раз приглянулись до уподобань, інтересів, бажань сина, його ритму та темпераменту. Звідси у нас вийшов свій (це важливий момент - ми ж усі різні, кожному свій рецепт).

Отже, як заохотити до навчання:

1. Цукерки після основної їжі!

Як і більшість 10-річних хлопчаків, Матвій любить комп’ютерні ігри. Має годину на день за планшетом. Ту годину він чекає щодня з великим нетерпінням. Коли саме грати, визначає сам.

Видео дня

Але є одне правило - спершу навчання, потім гра на планшеті. Спішить аж-аж.

2. Переспати так само шкодить як і недоспати!

Я не буджу сина о 7 год, як колись до школи, але і не даю валятись в ліжку до 11, бо потім зібрати його докупки нереально.

Якщо спить забагато, то потім в’ялий, годинами робить те, що можна на раз-два. Найкраще прокинутись до 8.30, поснідати і одразу до навчання. Тоді до 12 год син встигає зробити все заплановане. Зробив діло, гуляй сміло.

3. Не розпорошувати і не перевантажувати дитину!

Має бути системність і чіткий розклад

- В один день - математика+англійська

- В інший - українська мова+літературне читання. І так далі.

Ми, на разі, готуємось по книжечках ДПА (нагадаю, син в 4 класі і в травні матиме випускний екзамен-атестацію), то в основному акцентуємо на головних предметах: математика, укрмова, літчит. А англійську - ніхто не відміняв.

Отакий у нас досвід.

Але найважливіше правило - зробити так, щоб дитина мала час на улюблені іграшки (вони досі є і це радує), на живі ігри, на вулицю, бо хіба не це є найкращою наукою до життя?

disclaimer_icon

Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...