УкрРус

Наскільки реальне підвищення "мінімалки" в Україні

4.8т

Станом на сьогодні, заява міністра соцполітики Андрія Реви щодо підвищення мінімальної зарплати в Україні у 1,5 рази (при цьому оклади бюджетників більше не будуть залежати від мінімальної зарплати) звучить доволі реально. Втім, однозначно ствердити те, що від цього буде значний позитивний ефект, я поки не можу.

Так, нині ми спостерігаємо підвищення тарифної сітки, тому підвищення "мінімалки" доречне. Втім варто зазначити, що саме мінімальну заробітну плату отримує велика кількість людей, які знаходяться на держслужбі. Відтак слід розуміти, що підвищення їм зарплати істотно збільшить видатки бюджету. Тому, гадаю, без початкових прорахунків таке підвищення проводити недоцільно.

Разом із тим варто зазначити, що в Україні і споживчий мінімум, і мінімальна зарплата планово підвищуюються щороку. Це прописано в бюджеті і не чимось надзвичайним.

Говорячи про підвищення "мінімалки" варто згадати і бізнес. Тут ситуація наступна: у нашій країні прописано, що коли передбачене підвищення зарплати, то воно повинне бути для всіх форм власності (і для бюджетників, і для бізнесу). Відтак, приватні підприємці не мають права платити людям, які працюють повний робочий день менше мінімальної зарплати. Просто іноді в Україні відіграють інші фактори. Зараз я маю на увазі ті випадки, коли людина працює неповний робочий день.

Присоединяйтесь к группам "Обозреватель Блоги" на Facebook и VKontakte, следите за обновлениями!

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Подписывайся на "Обозреватель" в Facebook Messenger, чтобы быть в курсе главных событий Украины и мира https://m.me/obozrevatel

Наши блоги