Нова афера Яценюка: пенсіонери поділяться з чиновниками

45.3т

Арсеній Яценюк провернув унікальну соціальну аферу: він пролобіював збереження високих зарплат урядовцям, депутатам, суддям та прокурорам. Зроблено це було крадькома, навіть депутатам у залі не вдалося нічого зрозуміти.

Коли Арсеній Яценюк вимагав скасувати різного роду соціальні пільги, надбавки та допомоги соціально незахищеним, то він говорив про складну ситуацію в країні, а також про те, що перед державним бюджетом будуть усі рівні – і мати-одиначка, і міністр. Саме тому 28 грудня 2014 року Верховна Рада ухвалила закон " Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України". Зокрема, пункт 10 закону гласив:

"Установити, що у 2015 році максимальний місячний розмір заробітної плати (грошового забезпечення) народних депутатів України, членів Кабінету Міністрів України, прокурорів, працівників державних органів (крім Національного антикорупційного бюро та Національного агентства з питань запобігання корупції) та інших бюджетних установ, працівників Національного банку України, суддівської винагороди обмежується 7 розмірами мінімальної заробітної плати..."

Фактично це означало багаторазове зменшення платні високопоставленим бюджетникам.

Здавалося б справедливо.

Але…

Минуло не так багато часу, і деякі категорії громадян перед бюджетом виявилися "рівнішими". Як ви вже могли здогадатися, "рівнішими" є та частина населення, котра має найкоротший доступ до тіла Арсенія Петровича, зокрема міністри та "інші реформатори". У лютому Арсеній Яценюк скерував у ВР урядовий законопроект "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення" (2212), яким впорядковуються різного роду пільги. У первинному тексті цього законопроекту навіть не йшлося про те, щоб скасувати пониження високих зарплат чиновникам та депутатам.

У первинному законопроекті Яценюка після п.17 одразу слідують "Прикінцеві положення"

Але… під час процедури другого читання в Комітеті з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення у документі з’являється несподіваний абзац:

"II. Визнати таким, що втратив чинність, пункт 10 розділу III "Прикінцеві положення" Закону України "Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України" (Відомості Верховної Ради України, 2015 р., № 6, ст. 40)".

Метаформоза: невідомий благодійний почерком "Денисової" подбав про чиновників.

Що характерно: зазвичай поправки до законів "іменні", їх вносять народні депутати… А ця поправка виявилася "груповою", від імені комітету, який очолює партійна соратниця Яценюка Людмила Денисова.

Крім того, коли під час процедури другого читання доповідач зачитував внесені поправки до проекту, ота "блатна" вставка, за нашими даними, озвучена не була. За неї де-факто проголосували "всліпу".

Що отримуємо в результаті? Яценюк, Денисова, а також ще кілька невстановлених осіб обманули власний народ, довівши, що соціальною політикою чиновників вони опікуються більше, ніж добробутом своїх виборців та співгромадян. І коли йшлося про необхідність затягнути паски і солідарно пережити кризу, ніхто й гадки не мав, що найнезахищенішими верствами населення виявляться міністри, судді, прокурори та депутати.

Звісно, можна погодитися з тезою Мустафи Найєма, що 5 тис. грн. – це не зарплата для народного депутата, і навіть в час кризи очільники нації повинні отримувати гідну платню. Але в такому випадку прем’єр-міністр мав би діяти не партизанськими методами, не проводити напівлегально ці поправки, а вийти на трибуну ВР і чесно сказати: народе український, ми не знайдемо чесного і кваліфікованого міністра за 250 дол., йому потрібно платити бодай 1000 дол., і тому я прошу проголосували за ці поправки.

Але сміливість – не та чеснота, якою може похвалитися прем’єр-міністр. Яценюка і його соратників рейтинг хвилює більше, ніж реальні зміни країни. Недаремно народний депутат від "Народного фронту" Антон Геращенко запитував у Михайла Саакашвілі в ефірі одного з ток-шоу: мовляв, як провести реформи так, аби не впав рейтинг. Відповідь "Ви не думайте про рейтинг, думайте про країну", судячи з усього, його не влаштувала.

Нещодавно Петро Порошенко підписав отой згаданий законопроект "Яценюка-Денисової", остаточно захистивши соціальний прожитковий рівень міністрів. Соратники Порошенка стверджують, що "він не знав"… Якщо не знав, то зараз уже знає, і мав би належним чином відреагувати…

П.С. Добра порада Антону Геращенку: слідом за встановленням кримінальної відповідальності за проплачені мітинги рекомендую ініціювати законопроект про кримінальну відповідальність за проплачені статті. Причому "проплаченими" можна вважати будь-які публікації, в яких критикується чинний уряд. Зрештою, варто поспілкуватися зі знаменитим суддею Вовком, який свого часу заборонив критикувати уряд Тимошенко.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги

Последние новости