Бюджетний відпочинок: дивовижні місця України

8.1т

Тим, хто не може собі уявити літній відпочинок без моря, порекомендую Залізний Порт, що на Херсонщині. Це динамічний молодіжний курорт з помірними цінами, щоправда доволі галасливий. Звідти зручно виїжджати на екскурсії: історичні - до Херсона, природні - до Асканії-Нови, етнографічні - до "Зелених хуторів Таврії", винні - на Виноробне господарство князя Трубецького.

Залізний Порт

Альтернативою можуть бути морські курорти на заході Одеської області, наприклад Приморське Кілійського району, куди зараз дуже важко доїхати через поганий стан міжнародної траси Одеса-Рені, а тому там небагато людей та невисокі ціни. Крім піщаних пляжів, неподалік звідти є унікальне водне місто Вилкове, де влаштовують цікаві екскурсії по каналах.

Приморське Кілійського району

Можна вирушити в екологічну подорож дунайськими плавнями або на острови старовірів-липован, де готують найсмачнішу рибну юшку. Для мешканців східних областей найактуальнішим по відстані та цінах є Бердянськ, звідки можна з'їздити на загадкову Кам'яну могилу.

Кам'яна могила (Мелітополь)

Якщо солоне море не є обов'язковою умовою, варто придивитися до прісних озер. Розкручені Шацькі озера на Волині – не найкращий вибір, якщо ви не мешканець Луцька чи Львова, для яких це найближча "велика вода". У високий сезон на Світязі, що славиться найчистішою водою, надзвичайно багатолюдно. Бази відпочинку з дешевими дерев'яними будиночками переповнені, а пристойні готелі занадто дорогі.

Останніми роками набуває популярності відпочинок на карстовому Білому озері, що на Рівненщині. Цей варіант найкраще підійде прихильникам наметового відпочинку, хоч бази з будиночками є і там. Щоправда, дорога туди важкувата, а з додаткових туристичних аттракцій можна порадити хіба що "Поліський трамвай "Кукушка".

Біле озеро

Рекомендую Голубі озера на Чернігівщині, що виникли на місці колишніх кварцових кар'єрів. Окрім наметового містечка, тут можна підібрати житло різного рівня - від кімнат у сільських садибах до пристойних котеджів готельного типу, але найкраще - будиночки з з альтанками у віп-зоні. Звідси зручно мандрувати історичними місцями Чернігівщини - в Любеч, Седнів або сам Чернігів. До речі, селище Седнів на романтичній річці Снов також можна сміливо розглядати як варіант відпочинку - ці мальовничі місця просто обожнюють митці.

Голубі озера

Поціновувачі демократичного відпочинку на базах з літніми будиночками із зручностями на дворі прекрасно проводять час на пляжах вдень і з шашликами ввечері на берегах річки Рось в районі Богуслава. Вибір баз відпочинку там величезний. Віднедавна є і готелі з високим рівнем сервісу. Окрім музеїв та пам'яток самого Богуслава та сусіднього Корсуня-Шевченківського, на увагу в тих краях заслуговує одне з найвідоміших в Україні "місць сили" - гора Тотоха.

Річка Рось

А тим, кото не лякають великі відстані, варто звернути увагу на Національний природний парк "Дністровський каньйон". На стоянку з наметами можна облаштуватися в районі Бакотської затоки (цього року там нарешті відремонтували дорогу) або обрати один з готелів на березі Дністра, наприклад "Теремки" або "Ксенія на Дністрі". Що ж до культурної програми, хвилюватися нема чого, бо в тих краях просто неймовірна концентрація пам'яток природи та історії, починаючи від Кам'янця-Подільського і завершуючи найбільшим в країні рівнинним водоспадом на річці Джурин.

Національний природний парк "Дністровський каньйон"

Читайте все новости по теме "Блог Путешествия" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги

Последние новости