Дії НАТО, які вживаються щодо стримання агресії Кремля є частково успішними. Оприлюднення відповідних заяв, зміни в стратегічні планувальні документи НАТО, передислокація військ на території східної Європи і Балтії відіграло певно стримуючу роль для Росії. Водночас реакція Кремля, принаймні на рівні заяв і деяких практичних кроків, свідчить про те, що маємо справу з викривленим сприйняттям між обороною і нападом. Тобто, з одного боку, маємо певні гарантії від східних країн, які проти повторення сценарію гібридної війни, подібного до того, який розвивався в Україні. Та з іншого боку спостерігається подальша ескалація конфлікту.

Щодо заяв речників НАТО, то тут слід пояснити, что ми зіткнулися з труднощами інтерпретації. В стратегії НАТО щодо політики російського президента Володимира Путіна є два ключових слова: стримування і діалог.

НАТО тримає відкриті канали для діалогу, але водночас стримує будь-яку надмірну активність з боку Російської Федерації. Коли йде мова про те, що "НАТО стримає Путіна" чи "НАТО зупинить російську агресію", то не слід це сприймати надто буквально, як суто військові заходи.

Присутність одного батальйону НАТО в країнах Балтії не може зупинити масштабну агресію, але це є певного роду гарантія для стримування агресивних планів. Тобто в Кремлі прекрасно розуміють, що у разі загибелі американського солдата буде оголошення війни зі США і оголошення війни блоку НАТО, а Росія в такій війні не зацікавлення.

Читайте все новости по теме "Российско-украинский конфликт" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги

Последние новости