УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Блог | Київрада за нові форми контролю за діяльністю ЖКХ

Київрада за нові форми контролю за діяльністю ЖКХ

На сесії, що відбулася 9 жовтня 2014 року, Київрада зробила вагомий крок для становлення нової форми контролю за діяльністю житлово-експлуатаційних організацій з боку мешканців багатоквартирних будинків, що повинно сприяти подоланню проявів корупції в цій сфері.

Депутати проголосували за рішення "Про уповноважену особу багатоквартирного будинку з питань житлово-комунального господарства", яким пропонується наділити обраних власниками квартир багатоквартирних будинків уповноважених осіб реальними важелями впливу на діяльність житлово-експлуатаційних організацій.

Автором проекту та суб'єктом подання є Ігор Опадчий, депутат Київради від фракції "Удар-Солідарність". В пояснювальній записці до проекту рішення він зазначив, що проект покликаний створити дієвий механізм боротьби з корупцією в сфері житлово-комунального господарства міста Києва, що базуватиметься на підсиленні громадського контролю над всіма процесами, що відбуваються під час надання комунальних послуг споживачам.

Крім того, реалізація прийнятого механізму сприятиме розвитку інституту об’єднань співвласників багатоквартирних будинків, оскільки посада Уповноваженої особи з питань ЖКХ є проміжною ланкою для підготовки обізнаних фахівців з мешканців будинків, в яких ОСББ на цей час ще створено не було.

Прийнятим рішення пропонується наділити обраних власниками квартир багатоквартирних будинків уповноважених осіб реальними важелями впливу на діяльність житлово-експлуатаційних організацій.

Проектом рішення передбачено, що метою діяльності Уповноваженої особи в кожному багатоквартирному житловому будинку буде здійснення контролю за цільовим використанням коштів житлово-експлуатаційними організаціями, за вчасністю та повнотою надання комунальних послуг, за дотриманням кількісних та якісних показників наданих послуг.

Уповноважена особа буде обиратися загальними зборами власників квартир багатоквартирного житлового будинку, ініціатива скликання яких належить ініціативній групі, яка складається не менше як з ¼ власників квартир відповідного багатоквартирного житлового будинку, самій житлово-експлуатаційній організації або ж депутату Київської міської ради.

Уповноважена особа матиме право отримувати від житлово-експлуатаційної організації щоквартальну довідку про фактичну собівартість утримання відповідного житлового будинку та брати участь в прийнятті виконаних ремонтних робіт в будинку.

Ігор Опадчий також зазначив, що рішенням передбачено створення Ради уповноважених осіб, яка складатиметься з Уповноважених осіб, які представляють інтереси мешканців всіх багатоквартирних будинків, які обслуговуються Житлово-експлуатаційною організацією, та матиме повноваження рекомендувати звільнити "нерозторопного" чи корумпованого керівника житлово-експлуатаційної організації у випадку неналежного виконання ним власних обов’язків, а також приймати участь у складанні житлово-експлуатаційною організацією графіків поточного та капітального ремонтів.

Таким чином, Київрада зробила свою роботу на надала мешканцям Києва ще один механізм контролю за діяльністю ЖЕКів. Тепер справа за громадою, яка повинна скористатися цією можливістю та долучитися до здійснення нагляду за посадовцями житлово-експлуатаційних організацій у місті Києві.

З повним текстом рішення можна ознайомитися на сайті Київської міської ради.

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...