Як сильно впаде гривня: до кінця року і у найближчі місяці?

23

Гривня в Україні після суттєвого укріплення напередодні знову відновила падіння. Якщо спробувати зрозуміти, чому так відбувається, то можна побачити цікаву картину: у нашій державі не Національний банк контролює курс гривні, а чорний ринок.

Нещодавно голова НБУ Валерія Гонтарєва заявила: "Не дивіться на курс, а дивіться на ціни". Чому вона каже? Тому що керівництво Національного банку чудово розуміє, що воно втратило контроль за курсом гривні.

Так, на сьогоднішній момент валютний курс в Україні формують валютні спекулянти. Ось чому ми бачимо то укріплення курсу гривні, то знову девальвацію…

Для кого це вигідно? Насамперед, для валютних спекулянтів, які чудово заробляють на такому гойданні курсу. І саме вони нині формують курс гривні, а Національний банк під них підлаштовується. Тобто, не навпаки, як би мало бути за логікою, а саме у фарватері курсоутворення у нашій державі йдуть ділки чорного ринку. Як кажуть, маємо, що маємо.

Тому очевидно, що надалі курс гривні буде суттєво коливатися. Ми бачитимемо то тимчасову ревальвацію – то знову девальвацію.

Але найгірше, що ці процеси вигідні керівництву Нацбанку – адже вони також заробляють на цих валютних гойдалках. Тому у нашій державі існує такий парадокс: спекулянти розкачують ринок, а Нацбанк їм допомагає.

НБУ, на мою думку, може контролювати процес, але, як видається, не хоче. Так, процес контролю валютного ринку вимагає знання і кваліфікації, але треба розуміти, що Гонтарєвій не вигідно дотримуватися чітких правил гри. Для економіки це має дуже негативний вплив.

Межі падіння гривні як такої не існує. Але є орієнтир, за яким до кінця нинішнього року гривня може впасти до 30-32 гривень за долар. А вже у найближчому часі – 27-28 грн. Хоча навіть у цей період гривня може на короткий час зміцнюватися – як ми це, наприклад, бачимо зараз. Тому допускаю підвищення курсу до 26 гривень за долар і навіть, можливо, вище – але потім все одно треба чекати спаду.

Читайте все новости по теме "Курс валют" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги

Последние новости