Винний у смертельному ДТП депутат-свободівець з Рівненщини уникає покарання

93Читать новость на украинском

До мене, як до народного депутата, в пошуках справедливості по допомогу звернулась громадянка Людмила Філіпчук з Рівненщини. Чоловік пані Людмили, Микола Філіпчук, трагічно загинув у результаті ДТП – на нього, велосипедиста, наїхав автомобілем начальник охорони здоров’я Рівненської ОДА, депутат Рівненської міської ради від "Свободи" Юрій Осіпчук. Внаслідок ДТП Філіпчук отримав відкриту черепну-мозкову травму, перелом склепіння та основи черепа - від отриманих травм він помер.

Винний у ДТП Осіпчук, користуючись своїми високими посадами, як головний медик області і депутат, чинив тиск на підлеглих, змушуючи їх фальсифікувати довідку про дійсну причину смерті потерпілого – з неї зникли відомості про отримані померлим тяжкі травми.

В березні 2015 року, коли більше ніж за 1,5 року від трагічної події, справа не була розслідувана, Людмила Філіпчук заявила клопотання про проведення слідчого експерименту за участі Юрія Осіпчука, а також її особистої обов’язкової участі. Клопотання було задоволене слідчим по справі. Але незважаючи на це, прокурор – процесуальний керівник Гуменюк О.О. провів слідчий експеримент із депутатом Осіпчуком без присутності Людмили Філіпчук, та навіть не повідомивши її про це. Зрозуміло, що це було зроблено на догоду депутату-свободівцю. Цим самим прокурор Гуменюк знехтував ст. 19 Конституції України , відповідно до якої, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи, зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені самою Конституцією та Законами України.

Справа досі не розкрита, а винний не поніс покарання. Зловживання Осіпчуком своїми посадовими можливостями, тиск на правоохоронні органи, прокуратуру та медиків – дають йому можливість уникнути відповідальності за, фактично, вбивство людини. Звичайно я, як народний депутат і перший заступник парламентського комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності, не можу лишатись осторонь. Я вже звернувся до Міністра внутрішніх справ Арсена Авакова з проханням:

- надати мені відомості про хід розслідування цієї справи;

- перевірити факт зловживання службовим становищем начальником управління охорони здоров’я Рівненської ОДА, депутатом Рівненської міської ради від "Свободи" Юрієм Осіпчуком, і як наслідок – внесення неправдивих відомостей з приводу смерті Миколи Філіпчука в документи;

- дати оцінку діям прокурора – процесуального керівника Гуменюка О.О.

Чекаю на відповідь. Беру справу під особистий контроль і простежу, щоб справедливість була встановлена і, не зважаючи посаду і вплив, винний поніс покарання.

Сподіваюсь, що керівництво ВО "Свобода" також відреагує на дії їх депутата, та вжиє настільки суворих дисциплінарних заходів у його відношенні, на скільки це відповідає їх моральним нормам.

Читайте все новости по теме "Политический блог" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги