Не треба вимикати "групи смерті"

Батьки і діти

Щорічно більше мільйона дітей у світі відважуються на самогубство. Але це не означає, що діти насправді хочуть помирати. Це спроба привернути до себе увагу. З одного боку підліток – це дитина, а з іншого - як доросла людина. І оцей конфлікт поміж фізичним дорослішанням і дитячою психікою, яка просто не розуміє, що таке смерть і життя – і штовхає дитину до таких кроків.

Коли говоримо про "групи смерті" у ВК, маємо розуміти, що мова йде про злочинні групи, які доводять до кримінального злочину, штовхаючи дітей до самогубства. Про це насправді треба говорити, але без паніки і істерики. Батькам теж слід пояснити ознаки, коли дитина вирішила вчинити самогубство або стала адептом групи смерті. Це відсторонення дитини від батьків, агресивна поведінка, небажання вчитись. Під впливом таких груп діти можуть знаходитись до півроку, а то й рік.

Якщо цю тему замовчувати, то це буде потуранням злочину. Діти у групи смерті потрапляють випадково. Тому треба говорити, що дітьми маніпулюють, бо інформація, яка там подається – така сама як у тоталітарних сектах. Вона заплутує дитину, робить її некритичною. Маємо це пояснювати. Але без істерик і закликів, мовляв повимикаймо ці групи. Вимикати їх не треба, а дослідити, які діти потрапили у ті тенета і хто за такими групами стоїть.

А от рятувати дітей від самогубств мають клінічні психологи або психіатри. Якщо батьки помітили вирізані кити, цифри, слід негайно йти до спеціаліста. Бо тут справа не просто у психологічній проблемі, це вже маніпуляція свідомості. Самотужки із таких тоталітарних сект складно вийти. Окрім психологічної допомоги слід додати медикаментозне лікування й певну ізоляцію. Тобто дитину треба вивести із цього стану.

Але якщо дитина вам каже, що все зрозуміла і більше не буде такого робити, то це може бути не так. Психіка є досить вразливою до маніпуляцій. Тому в цьому випадку треба ставитись як до залежності. Через це допомога спеціаліста є просто необхідною.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Блог о жизниЭксклюзив