Хто перешкоджає реформуванню поліції на Рівненщині

15.5т

Сьогодні в Рівненській обласній раді відбулось засідання постійної комісії з питань регламенту, діяльності правоохоронних органів та боротьби з корупцією. На засіданні комісії був присутній голова облради Володимир Ковальчук, а також представники громади міста і області, активісти, й мої помічники. Серед питань на розгляд комісії, найважливішим було питання про інформацію т.в.о. начальника Головного управління Національної поліції в Рівненській області Сергія Максимова про стан боротьби зі злочинністю, охорони громадського порядку, та результатів діяльності на території Рівненської області.

Сам Максимов начебто не зміг прибути із-за проведення переатестації в управлінні, тому замість нього на засіданні комісії доповідав його заступник Віталій Заславський.

В своїй доповіді Заславський виклав дані по 18 показникам, з яких 12 мали негативну динаміку - зростання кількості тяжких і особливо тяжких злочинів, зниження кількості розкриття злочинів, збільшення кількості випадків корупції, тощо. 6 інших мали умовно позитивну динаміку, що виражалося у збільшенні кількості відкритих кримінальних проваджень, але їж ніяк не розслідуваних справ.

Рівненщина - бурштиновий край, і тому переважна більшість злочинів тут пов'язана саме із незаконним видобутком бурштину. Але попри свою незаконність, ця діяльність провадиться тут вільно - без жодного ризику покарання. Немає жодних результатів виявлення і затримання чисельних груп старателів. Так само немає результатів розслідування сутичок між угруповуваннями видобувачів із застосуванням вогнепальної зброї. Кричущий випадок зникнення із Головного управління Нацполіції області бурштину на суму в 3 млн. доларів - також не розслідуваний.

Присутні громадські активісти підняли питання ігнорування правоохоронцями пробеми незаконних забудов, де забудовники для боротьби із незадоволеним будівництвом містянами наймають озброєних тітушок. Також лунало обурення щодо нещодавнього викрадення бійця АТО групою начебто луганських міліціонерів. Як виявилось, рівненська міліція не тільки не перевірила, що за озброєна банда викрадає людей на території їі області, а й ігнорувала повідомлення родини і адвокатів жертви про скоєний злочин. Не розслідувані і справи нападів і побиття громадських активістів і журналістів - ці справи просто закривають.

Окремо виділили питання функціонування атестаційної комісії, що перевіряє вчорашніх міліціонерів. Громадські активісти мають чисельні докази непрозорості їі роботи, і залучення до лав її членів сумнівних осіб. Завдяки цій комісії до лав правоохоронних органів повертаються люди, що не тільки мають бути відсторонені, а й притягнуті до відповідальності за свою діяльність.

Корупція, покривання незаконного видобутку бурштину, повний занепад боротьби із злочинністю - це основана діяльність національнії поліції на Рівненщині. Про жодні реформи і покращення охорони громадського порядку мова не йде.

По результатам засідання, комісія постановила, що перебування т.в.о. начальника Головного управління Національної поліції в Рівненській області Сергія Максимова на своїй посаді перешкоджає реформуванню поліції в області. В зв'язку з цим, членами комісії одностайно прийнято рішення звернутись до Міністра внутрішніх справ Арсена Авакова та Голови Національної поліції Хатії Деканоідзе з проханням звільнити Максимова від виконання його обов'язків. На найближчій сесії обласної ради, 11 березня, це питання буде винесено на розгляд.

Читайте все новости по теме "Политический блог" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги

Последние новости