УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС
Ольга Богомолец
Ольга Богомолец
Народный депутат VIII созыва, глава комитета ВРУ по вопросам здравоохранения, кандидат в президенты на выборах 2019 года

Блог | Схеми і відкати у МОЗі зведені до нуля

Схеми і відкати у МОЗі зведені до нуля

Уже кілька днів увага журналістів та експертів прикута до єдиної вакантної посади в новопризначеному уряді Володимира Гройсмана. Посада очільника МОЗ завжди була в епіцентрі суспільної уваги. Природно, що люди хочуть знати в чиїх руках знаходитиметься їх життя та здоров’я, хто і в який бік рухатиме стратегічну галузь.

Сьогодні окремі медіа намагаються нав’язати суспільству страх, мовляв немає бажаючих очолити МОЗ. На мою ж думку, відсутність традиційної черги на посаду Міністра охорони здоров’я – це позитивний сигнал. Поясню чому.

З перших днів роботи Комітет з питань охорони здоров’я Верховної Ради VIII скликання поставив собі за стратегічну ціль перетворити одне з найкорумпованіших відомств (годівнички для обраних) на міністерство, котре б прозоро та чесно працювало в інтересах країни. До прикладу, саме завдяки народним депутатам – членам Комітету, парламент прийняв закон про передачу коштів на закупівлю ліків від МОЗ міжнародним організаціям. Спільними зусиллями ми створили такі умови, в яких новий міністр охорони здоров'я та його команда, не матиме можливості безкарно живитися з "державної годівниці", як це було в минулі роки. Схеми, відкати, можливості красти - зведені фактично до нуля. Тому відсутність великої кількості бажаючих на посаду Міністра охорони здоров’я є ще одним результатом нашої півторарічної боротьби з системною корупцією.

Читайте: Полнейший развал: в БПП объяснили отсутствие желающих возглавить МОЗ

Нам дійсно вдалося перекрити фармацевтичні потоки. Відповідально можна говорити про те, що з 2 мільярдів гривень, які були передані міжнародним організаціям (ПРООН, ЮНІСЕФ, Crown Agents), не було вкрадено ні копійки. Завдяки чесній процедурі українські пацієнти отримали більше якісних ліків.

На жаль, через саботаж зацікавлених осіб решта коштів, 2 мільярди гривень, виділених з державного бюджету, були розподілені за старими тендерними процедурами. Однак, уже в цьому році 100% коштів, котрі держава виділить на закупівлю ліків, будуть передані міжнародним організаціям. Але міжнародні організації, хай навіть і такі поважні, це не панацея. Тому в найближчому майбутньому (2-3 роки) МОЗ і всі регіональні управління охорони здоров’я мають перейти на закупівлю через вітчизняну систему ProZorro.

Хто може очолити МОЗ найближчим часом? Ведуться переговори з начальником військово-медичного департаменту Міноборони, генералом Андрієм Вербою. На посаду заступників мною запропоновані кандидатури - Уляни Супрун (засновниця та керівник ГО "Захист патріотів") та Людмили Щостак (Начальник медслужби МНС). Це люди, які довели свою ефективність, професійність, чесність і патріотизм. Вони стали б надійним і чесним тилом для міністра. Але рішення щодо них буде приймати виключно майбутній міністр.

Депутати, що входять до складу парламентського Комітету, проробили величезну роботу для закладення фундаменту нової системи охорони здоров’я. За рік мені, як голові Комітету, вдалось налагодити його роботу як єдиного механізму, у нас немає поділу на коаліцію та опозицію. І одним із завдань нового міністра має стати налагодження діалогу з представниками усіх політичних сил представлених у Верховній Раді з метою підтримки у залі парламенту законів, яких потребує як лікарська спільнота, так і пацієнти. Адже роботи щодо приведення української медицини до європейських стандартів у нас ще непочатий край.

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...