У перший тиждень президентства Дональда Трампа США вийдуть з Транстихоокеанського торгового партнерства, яке республіканець назвав "катастрофою для країни". Це рішення – це, в першу чергу, крок, спрямований на критику попередньої адміністрації і президента Барака Обами. Власне, критику демократів з уст республіканців ми чули впродовж усієї передвиборчої кампанії (тому не дивно, що вона зберіглася донині).

З одного боку, очевидним є те, що Трамп піддає критиці усе, що робив Обама. А з іншого – новообраний президент та його команда заявили, що налаштовані зробити Америку найсильнішою країною у світі. Сильна Америка - це лозунг, яким будуть керуватися і президент, і віце-президент, і держсекретар. Якщо Трансатлантичне партнерство буде відповідати реалізації цього лозунгу – тоді слід очікувати, що його ідеї нова адміністрація президента США не знівелює.

Зовнішня політика новообраного президента Америки проявиться уже скоро. Тут слід розуміти, що Трамп-кандидат дуже істотно відрізняється від Трампа-президента. Останнє – це трансформована особистість. Чому? Справа у тому, що під час передвиборної кампанії з його уст звучали тези , які пропагували діалог США з Росією. Та потім його риторика змінилась, що мотивувало світ прогнозувати введення Трампом "жорсткої політики" щодо Російської Федерації.

Власне, остання тенденція підтверджується й тими кандидатами, яких Трамп розглядає на ключові посади. Так, на пост держсекретаря він пропонує кандидатуру колишнього губернатора Массачусетсу і учасника президентських перегонів 2012 року Мітта Ромні, який попередньо відзначився своїми заявами, у яких закликав Америку до більш твердих позицій по відношенню до Росії. Окрім того, цю риторику підтримують і новопризначений голова адміністрації Райнс Прібес та віце-президент США Майк Пенс. Як бачите, команда, яку нині навколо себе формує Трамп – проамериканська і антиросійська (за виключенням радника з національної безпеки Майкла Флінна, який відзначився тим, що їздив до Москви і навіть зустрічасвля з російським президентом Володимиром Путіним).

Що слід очікувати Україні? Важливо розуміти, що США не зроблять за нас нашу роботу. Наполегливість і "жорсткість" нової команди Трампа з одного боку для нас є дуже позитивною, позаяк Америка продовжить "тиснути" на агресора у рамках міжнародного права. Та з іншого боку, вони будуть вимагати від України виконання своєї "домашньої роботи" . Мова про впровадження реформ, викорінення корупції тощо (про що говорив і екс-віце-президент Джозеф Байден). Гадаю, коли Україна виконає всі своє зобов’язання – США піде на діалог з президентом Петром Порошенком.

Читайте все новости по теме "Российско-украинский конфликт" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги

Последние новости