МирСпорт

Україні потрібен промисловий пакет реформ!

38.4т

Ми хочемо змінити економічну долю країни! Щоб замість 1-2% економічного зростання та довічного боргового рабства впевнено мати як мінімум 7-8% зростання щороку і якісно інше майбутнє. Для цього у 2017 році треба закласти серйозний законодавчий фундамент розвитку власної промисловості та економіки. Потрібен сміливий і комплексний "промисловий пакет реформ" – нове законодавство, яке запровадить:

1) СПРОЩЕННЯ та ЗДЕШЕВЛЕННЯ ПІДКЛЮЧЕННЯ ДО МЕРЕЖ (електричних, газових та ін.) для промисловців та забудовників, а не "для галочки" у Doing Business. Щоб інвестори, підприємці, роботодавці перестали бути заручниками купки приватних монополістів, які "деруть з них три шкури" – через завищену плату за підключення, тарифи та ще й хабарі.

2) ІНДУСТРІАЛЬНІ ПАРКИ З ДІЄВИМИ ІНВЕСТИЦІЙНИМИ СТИМУЛАМИ для нових виробництв (ЗПУ №2554а-д і 2555а-д), порівняними з країнами-конкурентами (Польщею, Туреччиною та ін.). Бо коли інші країни пропонують в індустріальних парках не тільки податкові преференції, а й дешевші кредити та енергоносії, "єдине вікно", готову інфраструктуру і т.п., то нам стояти осторонь – значить погодитись на програш у конкуренції за робочі місця та інвестиції.

3) ЗНЯТТЯ ШТУЧНИХ ПОДАТКІВ НА ПРОМИСЛОВІ ІНВЕСТИЦІЇ – відміна ввізного мита на виробниче обладнання (ЗПУ №5276) та розстрочка імпортного ПДВ на нього на 3 роки (аналогічно до того, як ми вибороли для деревообробного обладнання). Треба прибрати усілякі перепони на шляху інвестицій, а не намагатись оподаткувати їх "заздалегідь", поки інвестор ще й копійки не заробив.

4) РОЗСТРОЧКА НА 3-6 МІС. СПЛАТИ ІМПОРТНОГО ПДВ ПРИ ВВЕЗЕННІ СИРОВИНИ в Україну. Це дозволить українським виробникам компенсувати дефіцит обігових коштів, коли кредитування є непомірно дорогим і фактично недоступним. До того ж про яку "додану вартість" може йти мова при оподаткуванні ввезення сировини, коли з неї ще нічого не вироблено і продукція не реалізована. Не можна оподатковувати виробництво "наперед"!

5) ЗНЯТТЯ ШТУЧНИХ ВАЛЮТНИХ ОБМЕЖЕНЬ НБУ ДЛЯ ЕКСПОРТЕРІВ ТА ІНВЕСТОРІВ, у т.ч. зниження вимог щодо обов’язкового продажу валютної виручки експортерами та відміна ліцензування Нацбанком інвестицій до 50 тис. EUR в країни OECD (ЗПУ №4866), продовження принаймні до 270 днів терміну зарахування експортної виручки нашими промисловцями.

6) ВСТАНОВЛЕННЯ ПРЕФЕРЕНЦІЙ ДЛЯ МІСЦЕВОГО МАЛОГО Й СЕРЕДНЬОГО ВИРОБНИКА ПРИ ЗДІЙСНЕННІ ДЕРЖЗАКУПІВЕЛЬ. Треба бути несповна розумом, щоб постійно купувати іноземне (керуючись лише фактором ціни), якщо робочі місця, податки та прибутки йдуть за кордон, а власна промисловість зникає!

7) СТВОРЕННЯ МЕХАНІЗМУ ДОВГОСТРОКОВОГО І ДОСТУПНОГО КРЕДИТУВАННЯ МАЛИХ І СЕРЕДНІХ ВИРОБНИКІВ, у т.ч. за рахунок міжнародної допомоги та закордонних кредитів, оподаткування "офшорної економіки" та сировинного експорту. Україна має стати країною-виробником, а не експортером сировини, капіталів та людей. А закордонна допомога має йти на розвиток, а не на проїдання, і вкладатися у нові виробництва, а не у кишені чиновників та "грантоїдів"!

Це не вичерпний перелік. І не кажіть, що це нереально! Коли за справу береться фракція Радикальної партії, перемога тільки питання часу. Подивіться на заборону експорту лісу-кругляка, закон про експортно-кредитне агентство, підвищення втричі вивізного мита на металобрухт та інші наши ініціативи, в які спочатку майже ніхто не вірив, а сьогодні вони - факт. Так буде і з цим "промисловим пакетом реформ"!

Читайте все новости по теме "Экономический блог" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

0
Комментарии
0
0
Смешно
0
Интересно
0
Печально
0
Трэш
Чтобы проголосовать за комментарий или оставить свой комментарий на сайте, в свою учетную запись MyOboz или зарегистрируйтесь, если её ещё нет.
Зарегистрироваться
Новые
Старые
Лучшие
Худшие
Комментарии на сайте не модерированы

Наши блоги