"Євробачення 2017": Ласкаво просимо до України без корупції

'Євробачення 2017': Ласкаво просимо до України без корупції

В мережі розгорілися дебати, якому місту доручити проведення престижного пісенного конкурсу Євробачення. Серед основних претендентів Київ, Львів та Дніпропетровськ. Хоча вже ходить жарт, що поки Кличко та Садовий будуть чубитися, конкурс тихенько перенесуть до Вінниці. Втім, на мою думку, місце проведення конкурсу – другорядне питання. Головне ж – аби з соромом на весь світ гроші не покрали.

Всі пам'ятають, Україна вже проводила Євробачення в 2005 році після перемоги Руслани у Туреччині. Тоді також післяреволюційна влада трохи затягнула оргпідготовку до проведення заходу. Чим пояснювала непрозоро підписані угоди з підрядниками. А згодом українські громадяни дізналися, що гроші банально розікрали. За останньою інформацією в ЗМІ, загалом на тодішній конкурс витратили 70 мільйонів гривень. З яких більше половини фінінспектори не змогли віднайти.

Видео дня

Тому, регіональні політики, які зараз гучно заявляють, що можуть провести Євробачення в наступному році, в першу чергу мають показати рішучу боротьбу з корупцією у власних містах.

У тому ж Львові, в минулому році активісти змусили правоохоронців відкрити кримінальну справу через те, що місцевий водоканал сумнівно акцептував на тендері пропозицію на третину мільйона дорожче від фірми, яку викинули з торгів.

У столиці, київські чиновники взяли міжнародний кредит на п’ять мільйонів Євро для утеплення шкіл. Однак, як встановили мої колеги по Центру "Ейдос", замість утеплення, навчальні заклади отримали дефектні роботи, а місцевий бюджет збитки та борги. У Кличка звільнили відповідальних чиновників та пляма на репутації міської влади залишилося.

Минулорічна новина про те, що водоканал Дніпропетровська платив за борди з рекламою партії "Укроп", яку представляє нинішній місцевий мер Борис Філатов, теж не додає бали місцевій владі.

Варто нагадати і про більш масштабне Євро-2012, яке мало принести українцям омріяні інвестиції та мільйони іноземних туристів щороку. Однак, по факту понад більше 1,8 мільярда гривень боргів Євро ми сплатили тільки за минулий рік.

Впевнений, кожне українське місто має свою родзинку. Мешканці Києва, Львова, Дніпропетровська та інших міст в однаковій мірі заслуговують на проведення Євробачення. Втім, не місцева влада, яка має ще заслужити довіру всієї України. А значить, в короткі строки очиститися від будь-яких підозр щодо корупції.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.