18 травня прибігла з засідання Комітету з питань охорони здоров’я ВРУ на свій виступ на парламентських слуханнях на тему реалізації засад антикорупційної політики в Україні і була здивована, що вже о 17.00 (йшла лише друга година слухань) зала була напівпорожньою з переважно молодими і сумними обличчями громадських активістів. Розумію, що прийшла не на початок, коли ще були присутні "зірки" антикорупціонери… Але сьогодні побороти корупційні хвороби одними "зірками" не можливо. Корупція разом з децентралізацією пішла за грошима в регіони. Дуже низька активність приєднання закладів охорони здоров'я до закупівель через національну систему електронних закупівель PROZORRO є яскравим показником бажання боротися з корупцією тільки на словах, а не на ділі.

Наведу сухі факти статистики:Хмельницька область - чому ні одного медичного тендеру не пройшло через PROZORRO??? У Івано-Франківській області таких тендерів через систему відбулось лише 18, Закарпатській - 13, Херсонській - 6!!!

Для порівнянні Дніпропетровська область провела 4111 тендерів, а Київська - 9166!!! Молодці! Так тримати.

Завдяки системі PROZORRO на 17 517 тендерах, що пройшли етап аукціону, медичні заклади із 23 областей України зекономили 85 мільйонів гривень. На закупівлях медобладнання, через електронні торги, економія склала 16,26% від запланованих майже 132 мільйонів гривень; на продуктах харчування заощадили 21,68% від 118 мільйонів гривень; на ліках - майже 14% від 46 мільйонів гривень; економія лише на закупівлі медичних бланків склала 1.85 млн грн!!

А от ще цікаві тенденції по децентралізованих закупівлям медичних ліків та обладнання додам вам ще і на наступному тижні. Різниця в ціні між тими самими препаратами, купленими в різних областях складає інколи понад 100%.

Боротьба з корупцією має відбуватися щохвилини і щогодини. Наші корупційні Коперфільди - вилазять з кожної щілини і навіть зовсім несподівано інколи з рукавів тих, хто сидить поряд у Верховній Раді….

Читайте все новости по теме "Политический блог" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Наши блоги