Києва великому "руському народу" малувато

Захарченко и Прилепин

Кажуть, що у часи війни проявляються як найкращі риси людини, так і її найтемніша сутність.

Вочевидь, російський письменник Прилєпін, який зібрався воювати на Донбасі на стороні сепаратистів, попав у свою стихію.

Він гордовито заявляє, що його ціль - захоплення Києва - "російського українського міста". Довго не думаючи, уточнив, що загалом хоче заграбастати і всю Україну. Мовляв, Києва великому "руському народу" малувато. Себе він порівнює з Пушкіним, який, за його словами, теж рвався воювати на Кавказ.

Видео дня

Минулого тижня письменник навіть отримав урядову премію в мільйон рублів. При цьому в КК РФ є стаття, яка визначає покарання як за вербування і навчання найманців, так і за їхню участь в збройному конфлікті.

Але що там закон – тут же така бравада. Все як Путін любить – сліпа ідея попереду правди і здорового глузду. Дивлячись на весь цей відвертий маразм, ще раз розумієш, яка в Росії склалась абсурдна система цінностей, якась деформована історична та культурологічна доктрина.

Адже всі ці прилєпіни, гіркіни, гіві, мотороли – це масовий феномен, продукт системи. Своєрідна "свита короля". Країна з такими "героями" – приречена, як і влада, яка осліплена власним самодурством.

Пригадується казка Ганса Крістіана Андерсена – "Нове вбрання короля". Пам’ятаєте, там головний герой, король, дуже любив одягатись – пишно, як не всі, щоб усім завидки було. І от на нього натрапили двоє пройдисвітів. Вони сказали, що можуть зробити невидиме полотно, якого світ не бачив.

В результаті король розходжував голяком, оскільки повірив, що на ньому - невидима тканина. Вірна свита настільки боялась втратити тепленьке і насиджене місце, що не наважувалась засумніватись в геніальності короля.

І лише один хлопчик з народу вигукнув – Та він голий!

- Зовсім голий! - закричав, нарешті, весь народ.

Королю раптом самому здалось, що народ каже правду, але він подумав: "Все ж таки я мушу витримати всю процесію". Отож продовжував виступати ще величніше, а камергери йшли і несли шлейф, якого насправді зовсім не було.

Рано чи пізно вся ця гібридна епопея під назвою "путінська імперія" – розлетиться на друзки. Це лише питання часу. Адже як не крути, а усі мильні бульбашки з гучним тріском лопаються.

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...