Серед найбільш яскравих і значних подій мого життя залишається зустріч – і не одна – з Олегом Костянтиновичем Антоновим, на той час уже легендарною людиною, Генеральним конструктором авіатехніки, відомої в усьому світі. Олег Костянтинович запам’ятався, як особистість надзвичайно інтелігентна, демократична, передова, з живим інтересом до багатьох явищ тодішнього українського життя.

Разом з видатним хірургом і філософом М.М. Амосовим і відомим кібернетиком В.М. Глушковим, О.К. Антонов належав до зоряного сузір’я блискучих інтелектуалів Києва 1960-х років.

З того часу все, пов’язане з іменем О.К. Антонова та його фірмою – насамперед літаки Ан, які увійшли до історії світової авіації – викликало мій живий інтерес як політика, дипломата, суспільного діяча.

Представляючи в 2000-2003 роках Україну в Світовій авіаційній організації (ІКАО) в Монреалі, я пишався, коли Генеральний конструктор П.В. Балабуєв та Д.С. Кiва одержали вищу міжнародну нагороду – Золоту медаль за досягнення в конструюванні сімейства Анів.

Від одного з делегатів я почув тоді незвичні слова: учні й послідовники О.К.Антонова, продовжуючи його справу, створюють "найдемократичніші літаки в світі". Вислухавши думки найвидатніших міжнародних спеціалістів, можна було переконатися: поняття "демократичний літак" - не гіпербола, не порожня метафора. Це – точна технологічна правда.

Непривередливі, надійні, легкі в експлуатації, пристосовані до важких умов злету і посадки, Ан’и стали видатним явищем масової технічної цивілізації XX – початку XXI віків.

У 2003р. у своїй книзі "Україна: виклик і вибір" я писав, що горде ім’я "Антонов" є і повинно залишатися брендом номер один країни, знаним і шанованим в усьому світі.

На жаль, фірма "Антонов", як і Україна в останні роки неодноразово потрапляла в "зону турбулентності", ставала об’єктом рейдерських атак і корупційних оборудок, потерпала від брудних інтриг зрадників, зазнавала болісних ударів з боку "стратегічних партнерів" і конкурентів, які хижо зазирали на ласий шматок високоінтелектуальної власності, продукт творчості і тяжкої праці десятків тисяч українців.

Хочеться вірити, що важкі часи неправедних нападів, бюрократичних інтриг і непрозорих реорганізацій, що принижують честь і гідність колективу "Антонова", залишились позаду.

Однією з радісних подій травня 2015 року став перший політ нового транспортного літака Ан-178, який продовжує традиції "антоновських" виробів: елегантність, економічність, сучасний дизайн, переваги короткого злету з грунтових ЗПС.

Добрими новинами для колективу (а отже і для всієї України) стали плідні переговори з Саудівською Аравією, Азербайджаном та Китаєм щодо постачання та виробництва літаків Ан-32/132 та Ан-178.

Зліт Ан-178 – це знакова подія для України. Переконаний, що колектив КБ і заводу ім. Антонова, консолідований єдиною ідеєю реформування країни, підніме в небо ще не один літак-красень, звеличивши гордий бренд "Антонов".

Читайте все новости по теме "Блог о жизни" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги

Последние новости