Резолюція ООН по Ізраїлю: чому Україна все робить правильно

Я поширив статтю "Чому Україна зробила правильно, коли проголосувала за резолюцію про ізраїльські поселення?".

Підтримуючи тези, які в ній висловлені, на додачу наведу ще свої аргументи, чому позиція зовнішньополітичного відомства України є правильною.

По-перше, рішення Ради Безпеки ООН щодо незаконності будівництва поселень на окупованих/спірних територіях вже ухвалювались і раніше. Але по великому рахунку це жодним чином не вплинуло на дії Ізраїлю. Таким чином, позиція України в Раді Безпеки ООН не створила жодних стратегічних негативних наслідків для Ізраїлю.

По-друге, слід розуміти, що світом керують інтереси. Наприклад, гарні стосунки з Росією для Ізраїлю мають куди більш важливе значення ніж стосунки з Україною. Тому і свою політику по відношенню до України Ізраїль проводить, виходячи з цього. Прикладів за останні три роки більше ніж достатньо.

Це реальність.

При цьому стратегічні інтереси України полягають у розширені співпраці з мусульманським світом. Тому ми не можемо не рахуватись з їх позицією в питанні стосунків між Ізраїлем та палестинцями. Якщо задатись питанням, що ми можемо отримати від Ізраїлю та всього мусульманського світу з точки зору економічної вигоди, то стане очевидним, що для довгострокових інтересів України важливіше. І це теж реальність.

Зрозуміло, що перемога Трампа в поєднані з сильним єврейським лобі в США синергетично зараз посилять позиції Ізраїлю. Але знову ж таки світом керують інтереси, довгострокові інтереси.

А зовнішньополітична позиція Трампа надто непередбачувана, щоби свою стратегічну поведінку будувати з оглядом на нього. Вже не кажучи, що і Трамп на своїй посаді не довічний.

Ну а щодо образ прем’єр-міністра Ізраїлю щодо позиції України, то це теж мине. У України з Ізраїлем є взаємні інтереси, в першу чергу в економічній сфері та в питаннях відносин з вихідцями з України. Тому і розвивати наші стосунки варто переважно в цих напрямках. Принаймні на цьому етапі.

Читайте все новости по теме "Блог о событиях в мире" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги

Последние новости