В той час, коли Україна робить конкретні кроки для реалізації Мінських домовленостей і стабілізації ситуації на Сході, російські найманці саботують всі мирні угоди. В ОБСЄ зрозуміли, що слід вводити миротворчі війська, які фіксуватимуть прямі порушення домовленостей і тому політичний комітет Парламентської асамблеї ОБСЄ після дводенних дискусій прийняв основну резолюцію. Вона означає, що тиск російських військ буде послаблено, адже окупаційна влада вже не зможе так відкрито діяти всупереч Мінським домовленостям.

20-30 тисяч миротворчих військ перебуватимуть на лінії розмежування між українськими військовими і російськими терористами.

Цікаво, що під час ухвалення резолюції, російська сторона спробувала "маневрувати" поміж міжнародної спільноти, ініціюючи розгляд питання щодо послаблення санкцій проти РФ. Маю на увазі той факт, що питання щодо відміни санкцій звучало не лише від російської делегації. Втім це результату не дало. Адже органи, які вносять поправки щодо санкцій - самостійні. Не треба нівелювати позиції ОБСЄ. Попри те, що вони самі не виносять ініціатив, місія є потужною платформою, де тестуються міжнародні сигнали. Значимо, що цій арені Україна представляла єдину позицію. Щиро пишаюсь консолідованою роботою, яку показали наші депутати. Всі були єдині за винятком депутата з "Опозиційного блоку", який представляв дещо інші інтереси. Не тільки ми, а й делегації інших країн підтримали Україну. Варто відзначити Польщу, яку представляла Малгожата Госєвська. Дипломат особисто була в українських гарячих точках і засвідчила всі факти, які ми намагались донести міжнародній спільноті.

Завдяки спільним зусиллям, Україні вдалося зміцнити свої позиції. Адже зазвичай світ схильний до дипломатичного компромісу, діалогу. Ми ж дали зрозуміти: діалогу бути не може доти, доки не припиниться активна фаза агресії з боку Росії. Це ж стосується і послаблення санкцій.

Читайте все новости по теме "АТО на Донбассе" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Наши блоги