УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС
Орест Сохар
Орест Сохар
Шеф-редактор Obozrevatel

Блог | За що і через кого "зливають" Наливайченка

За що і через кого 'зливають' Наливайченка

До числа засновників "БРСМ-нафта" незабаром офіційно зараховуватимуть і екс-заступника генерального прокурора України Анатолія Даниленка. На разі, це лише моє припущення, яке будується на поєднанні інформаційних пазлів. Глава СБУ Валентин Наливайченко досить розмито натякнув, хто з числа керівників Генпрокуратури "кришує" цю скандальну компанію, але інші дані вказують саме на цього одіозного працівника ГПУ, який пішов зі служби з великим скандалом.

Видео дня

Даниленко – це давня проблема Президента Порошенка. Про нього в Інтернеті можна знайти чимало билин, зокрема - про його вміння "вирішувати питання", а також - про особисті статки. Всі ці таланти заступника генерального прокурора до пори – до часу вдавалося ретушувати, аж доки допитливі журналісти не розповіли про багатогектарний маєток пана Даниленка, і аж тоді влада вимушена була спровадити його на заслужений відпочинок… благо, відпочивати було де.

Тепер у Порошенка дві проблеми – Даниленко і Наливайченко. Перший хоч і пішов на пенсію, але з обойми Яреми не випав, і досі, за деякими даними, користується негласною недоторканністю президентського підданого. Його причетність до компанії Ставицького нібито встановлена давно, але було прохання не чіпати "заслуженого пенсіонера". І це прохання діяло до того часу, доки Валентина Наливайченка не почали зливати.

Тепер про злив. Політикуму давно вже відомо про намір Порошенка поміняти главу СБУ на кандидатуру з вищим індексом президентської довіри, бодай - на того ж "конторського" заступника Василя Грицака. Але, по-перше, проти виступав УДАР, за квотою якого пройшов Наливайченко. По-друге. Сам "Наливай" не давав особливих підстав для звільнення. Йому не дозволили сформувати свою команду, але навіть при цьому ефективність СБУ найкраща серед усіх силовиків.

Після багаторазових спроб домовитися з УДАРом по-хорошому, глава держави, за моїми даними, запропонував Валентину Наливайченку іншу посаду – посаду глави служби зовнішньої розвідки. Важливо зауважити, що її статус нині зведено до рівня одного з аналітичних центрів, керівник якого подає звіти главі АП. Наливайченко сприйняв цю пропозицію як приниження, й відмовився від неї.

Відтак: наступила минула п’ятниця. Судячи з усього, глава спецслужби отримав інформацію, що Адміністрація Президента готує подання до парламенту про його відставку, і тому вдарив на випередження, відверто натякнувши: керівництво ГПУ має безпосередній стосунок до "БРСМ-нафти". Правда, прізвища не назвав.

Говорячи людською мовою, запалив лише факел, але міст за собою не спалив, шляхи до відходу є…

Джерела "Обозревателя" стверджують, що подання таки дійсно готувалося, але 226 голосів за відставку глави СБУ і раніше знайти було важко, а тепер, з факелом антикорупції в руках, звільнити його парламенту буде ще складніше. Правда, завжди можна вигадати якусь пакетну домовленість, в рамках якої депутати дружно проголосують за відставку "Наливая".

І тепер ось питання: бути чи не бути наступного тижня поданню на звільнення Наливайченка?

З одного боку, Порошенко наполегливий, навіть можна сказати, - завзятий.

З іншого боку, ота його наполегливість виверне кожуха влади, і "виворіт" може виявитися не дуже нарядним, особливо – напередодні місцевих виборів.

Прораховуючи кроки глави держави, очевидно, треба брати до уваги ще один факт: багато впливових політичних кіл, і не лише українських, бачать Валентина Наливайченка на прем’єрській посаді. Особливо, якщо вже говорити відверто, "бачать це" в Вашингтоні та Брюсселі. А такий варіант розвитку подій ще непринятніший, ніж "Наливай" в СБУ.

Іншими словами, який варіант не випаде, однаково буде цікаво для спостерігачів, і не просто для влади.

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...