До обіцяного безвізу залишилось мало часу. Ну, можливо, не мало... І не два-три дні. І не дні, а місяці. Нам не звикати. Скільки разів вже нас тішили пустими обіцянками.

Україна ось уже який рік грає в квест – "отримати безвіз". І найсмішніше у всій цій ситуації, що цей квест ніяк не закінчується. Так часто обіцяли відкрити простори Європи, що вже навіть і не цікаво. Навіть календарні дати конкретні називали, а в результаті – всі чухають потилицю. Мовляв, знову ці європейці нас за дурнів мають. Але ж не все так просто.

Сьогодні проходитиме Саміт Україна-ЄС, де одне з ключових питань – візова лібералізація. Нас уже попередили, що на саміті не буде названо дату запровадження безвізового режиму для України. Так що, вочевидь, євроінтеграційний квест триватиме.

Цікаво, що Саміт збігся по часу з періодом Євромайдану. Мабуть, в Європі ця дата не є настільки символічною, або роздавати Україні "бонуси", на що Київ так завжди сподівається.

А ключове питання тут просте – чи виконали ми своє домашнє завдання? Адже навряд чи європейських колег вражають результати боротьби з корупцією та реформування країни за останні два роки. Я вже не кажу про епопею з е-деклараціями. Вочевидь, політики із сумками по 20 тис євро не дуже асоціюються з великими реформаторами.

Та й переважній більшості українців, які нині знаходяться за межею бідності, безвіз погоди не міняє. Вони як не мали за що до тієї Європи їхати, так і не матимуть. Соціологія показує, що їм до цього байдуже. Є низка важливіших питань – зокрема, як вижити, а не Європою гуляти.

Може, нашим політикам варто не про безвіз думати, а все-таки почати в країні лад наводити? Користі точно буде більше.

Читайте все новости по теме "Блог о жизни" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги

Последние новости