Знову ці європейці нас за дурнів мають

Візи і Україна

До обіцяного безвізу залишилось мало часу. Ну, можливо, не мало... І не два-три дні. І не дні, а місяці. Нам не звикати. Скільки разів вже нас тішили пустими обіцянками.

Україна ось уже який рік грає в квест – "отримати безвіз". І найсмішніше у всій цій ситуації, що цей квест ніяк не закінчується. Так часто обіцяли відкрити простори Європи, що вже навіть і не цікаво. Навіть календарні дати конкретні називали, а в результаті – всі чухають потилицю. Мовляв, знову ці європейці нас за дурнів мають. Але ж не все так просто.

Сьогодні проходитиме Саміт Україна-ЄС, де одне з ключових питань – візова лібералізація. Нас уже попередили, що на саміті не буде названо дату запровадження безвізового режиму для України. Так що, вочевидь, євроінтеграційний квест триватиме.

Видео дня

Цікаво, що Саміт збігся по часу з періодом Євромайдану. Мабуть, в Європі ця дата не є настільки символічною, або роздавати Україні "бонуси", на що Київ так завжди сподівається.

А ключове питання тут просте – чи виконали ми своє домашнє завдання? Адже навряд чи європейських колег вражають результати боротьби з корупцією та реформування країни за останні два роки. Я вже не кажу про епопею з е-деклараціями. Вочевидь, політики із сумками по 20 тис євро не дуже асоціюються з великими реформаторами.

Та й переважній більшості українців, які нині знаходяться за межею бідності, безвіз погоди не міняє. Вони як не мали за що до тієї Європи їхати, так і не матимуть. Соціологія показує, що їм до цього байдуже. Є низка важливіших питань – зокрема, як вижити, а не Європою гуляти.

Може, нашим політикам варто не про безвіз думати, а все-таки почати в країні лад наводити? Користі точно буде більше.

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...