Питання подвійного громадянства може бути врегульовано шляхом змін до законодавства. І зробити це потрібно, адже це принесе користь, як державі, так і її громадянам. Де-факто подвійне громадянство в нас не заборонено, де-юре також. Факт лише в тому, що Україна визнає лише одне громадянство — українське.

Але тут є юридична яма. Якщо Україна визнає лише одне своє громадянство, то відповідно в законі мають бути чітко виписані санкції, процедури, і все інше на випадок подвійного громадянства. А так, маємо мовчазну згода на будь-яку кількість громадянств, хоча визнаємо лише українське.

З першого травня в Україні набув чинності закон про державну службу, де прописана вимога, що державний службовець не має права працювати на державній службі, якщо має інше громадянство, окрім українського.

Дискримінація за паспортом, що називається. Якщо одна людина розумна, а інша менш розумна, то роботу дадуть менш розумному через банальну дискримінацію за фактом громадянства. Хоча той, хто матиме паспорт ще однієї країни, може бути набагато більшим патріотом України, ніж той, хто має український паспорт і йде на посаду лише за однією примітивною метою.

Окрім того, у прикордонні маємо сотні тисяч громадян України із подвійними паспортами - Румунії, Угорщини, Польщі, Росії. Всі ці країни щедро роздавали паспорти українським громадянам. І що тепер цим українцям робити? Не давати їм роботу, позбавити їх права на роботу, постійно залякувати їх відповідальністю при перетині кордону?

Єдиний правильний і цивілізований вихід — це законодавче врегулювання подвійного громадянства.

В США, наприклад, це не є проблемою, в Росії теж. Чимало українців зараз, створюючи альтернативне майбутнє для своїх дітей, народжують їх в США, спеціально для того, щоб діти мали два громадянства. В деяких європейських країнах подвійне громадянство теж дозволено. А в деяких, як Австрія, приміром, ні.

Читайте все новости по теме "Блог о жизни" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги