Річка, в якій Володимир хрестив Київ, існує

Легендарна річка Почайна справді існує! Та сама, в якій більше тисячі років тому Володимир хрестив Київ! У цьому ми з Ксения Вехетек особисто переконалися завдяки бурхливій інформаційній кампанії, яку розгорнула спільнота Почайна.

Я і раніше підозрював, що низка озер на Оболоні виникла не просто так. А тепер розумію, що це штучні ставки на загаченому руслі давньої Почайни, яка відрізана від свого природного устя у подільській гавані залізничним насипом уздовж сучасної вулиці Електриків. Ми спробували пройти уздовж русла від Московського мосту і сучасного місця впадіння Почайни у Дніпро в районі плавучого ресторану-клубу "Мандарин".

На лівому березі вперлися в будівельний майданчик другої черги ТРЦ Blockbuster Mall. На правому потрапили у дикі хащі та гори сміття. Довелося пройти до Петрівки залізницею уздовж вулиці Електриків. Лише там, біля газової станції АГНКС (вул. Вербова, 20), натрапили на дивну оазу, що створена руками волонтерів - стометровий шматочок відродженої Почайни, колись судноплавної. Люди зробили величезну справу з розчистки та благоустрою території, особливо з огляду на те, що ми бачили на інших ділянках. Сподіваємося, настане час, коли зможемо прогулятися уздовж усієї річки.

Читайте все новости по теме "Блог Путешествия" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги

Последние новости