УкрРус

Річка, в якій Володимир хрестив Київ, існує

2.5т
  • Почайна
    1/9
    Почайна | © Facebook Андрія Тичини

Легендарна річка Почайна справді існує! Та сама, в якій більше тисячі років тому Володимир хрестив Київ! У цьому ми з Ксения Вехетек особисто переконалися завдяки бурхливій інформаційній кампанії, яку розгорнула спільнота Почайна.

Я і раніше підозрював, що низка озер на Оболоні виникла не просто так. А тепер розумію, що це штучні ставки на загаченому руслі давньої Почайни, яка відрізана від свого природного устя у подільській гавані залізничним насипом уздовж сучасної вулиці Електриків. Ми спробували пройти уздовж русла від Московського мосту і сучасного місця впадіння Почайни у Дніпро в районі плавучого ресторану-клубу "Мандарин".

На лівому березі вперлися в будівельний майданчик другої черги ТРЦ Blockbuster Mall. На правому потрапили у дикі хащі та гори сміття. Довелося пройти до Петрівки залізницею уздовж вулиці Електриків. Лише там, біля газової станції АГНКС (вул. Вербова, 20), натрапили на дивну оазу, що створена руками волонтерів - стометровий шматочок відродженої Почайни, колись судноплавної. Люди зробили величезну справу з розчистки та благоустрою території, особливо з огляду на те, що ми бачили на інших ділянках. Сподіваємося, настане час, коли зможемо прогулятися уздовж усієї річки.

Присоединяйтесь к группам "Обозреватель Блоги" на Facebook и VKontakte, следите за обновлениями!

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Наши блоги