УкрРус

Як допомогти українським політв'язням у Росії

5.5т

Продовжую відповідати на Ваші запитання.

Питання:
Доброго дня! Як відправити посилку нашим репресованим? Це взагалі реально?
Відповідаю:
Є певний ліміт у передачах до ув'язнених. Це стосується і кількості дозволених їх в місяць, а також допустимих кілограмів у посилці. Тому краще всього допомогти з передачею через родину політв'язня, або зробити це через мене. Необхідні продукти та предмети, які обов'язково повинні бути включені в кожну посилку: мед, цигарки, дрібно листовий чай, чорний тмин, лляне масло, цукерки (карамель), цукор, кава. Найбільший пріоритет у в'язниці віддається сигаретам і дрібно листовому чаю, незалежно від того, палить арештант, п'є чай чи ні.

Також найкращими продуктами у в'язниці вважаються ті, які містять максимальну кількість вітамінів, мають можливість тривалого зберігання, приносять найбільшу кількість користі і є найбільш необхідними.

Вам потрібно всього лише зустрітися з родичами політв'язнів, або передати через мене і ваш продукт буде обов'язково надіслано бранцю.

Питання:
Доходять фотографії? Я відправляла Олегу фотозвіт з Днів українського кіно у Вроцлаві, яке йому присвятили, і у мене відчуття, що нічого не дійшло.

Відповідаю:
Заборони на фотографії практично немає ні в яких умовах серед місць відбуття покарання. Виняток становить ЕПКТ і ШІЗО. Якщо фотографії не містять зображення місцевості і портретів людей, що знаходяться в розшуку, вони передаються без будь-яких проблем. А ось чи передає адміністрація листи бранцям - це вже інший момент, який неможливо контролювати в РФ. Але варто спробувати відсилати знову і знову, якщо виникають сумніви в отриманні. Впевнений рано чи пізно лист буде передано.

Питання:
Мене цікавить те, що майже не поширюється інформація щодо потреб сімей ув'язнених. Це свідома позиція? (і це зрозуміло - щоб не нашкодити й не підставили), чи все ж у загальному інформаційному гулі просто не чути голоси тих сімей, які б хотіли отримати листів підтримки або матеріальної допомоги на поїздку? Може, просто чиясь мама хотіла б дізнатися, що про її дитину переживає ще хтось? Може якась громадська організація взяла на себе функцію посередництва, щоб акумулювати інформацію по потребах і щоб не світити контактні дані родин.

Відповідаю:
Якщо у Вас є бажання написати лист сім'ї одного з політв'язнів, то зробіть це в електронному вигляді і надішліть його особисто мені. Дійсно координати сімей для безпеки не публікуються, і я зміг би стати посередником у цьому процесі. Але тема дійсно важлива і Ваші теплі слова не залишаться без відгуку в їх серцях.

Питання:
А що писати???
І що не писати???

Відповідаю:
Це один з найпростіших, але водночас вкрай дієвих способів допомоги бранцям. Для них листи з волі — ковток свободи, зв'язок із зовнішнім світом і колосальна моральна підтримка. Для працівників тюремної системи — це чергове нагадування про те, що все, що відбувається всередині у в'язниці, може стати надбанням громадськості, а також те, що про наших бранців не забули, за їх долю турбуються і борються за їхнє звільнення. Для того, щоб листи були пропущені через тюремну цензуру, необхідно дотримуватися наступних правил.

1) Листи повинні бути написані російською мовою;
2) Текст повинен бути політично нейтральним;
3) На конверті важливо вказувати рік народження і повне ПІБ в'язня;
4) Крім того, якщо Ви хочете, щоб адресат Вам відповів, додайте до листа чистий аркуш паперу і конверт. Навіть якщо Ви не чекаєте на відповідь, все одне папір і конверти стануть їм у нагоді — у в'язниці навіть вони в дефіциті. Будьте уважні, у Росії лист - це те, що важить до 100 грамів. Тому в конверт можна вкладати до 10 листів паперу або по 6-7 листівок і кілька чистих конвертів. Вкладайте листівки. Ув'язнені люблять вітати зі святами та днями народжень.

Мені було приємно і цікаво читати про всі новинки, які з'являються прямо зараз і про яких там абсолютно нічого не відомо. Це новини зі світу кіно, мистецтва, музики, промисловості та економіки. Щоб зав'язати розмову, найкраще розповісти для початку про свої власні інтереси та захоплення і поцікавитися в арештанта, що він любить. Такий старт дозволить дати можливість зародження тривалих відносин.

Присоединяйтесь к группам "Обозреватель Блоги" на Facebook и VKontakte, следите за обновлениями!

Подписывайся на "Обозреватель" в Facebook Messenger, чтобы быть в курсе главных событий Украины и мира https://m.me/obozrevatel

Наши блоги