Як допомогти українським політв'язням у Росії

4.7т

Продовжую відповідати на Ваші запитання.

Питання:
Доброго дня! Як відправити посилку нашим репресованим? Це взагалі реально?
Відповідаю:
Є певний ліміт у передачах до ув'язнених. Це стосується і кількості дозволених їх в місяць, а також допустимих кілограмів у посилці. Тому краще всього допомогти з передачею через родину політв'язня, або зробити це через мене. Необхідні продукти та предмети, які обов'язково повинні бути включені в кожну посилку: мед, цигарки, дрібно листовий чай, чорний тмин, лляне масло, цукерки (карамель), цукор, кава. Найбільший пріоритет у в'язниці віддається сигаретам і дрібно листовому чаю, незалежно від того, палить арештант, п'є чай чи ні.

Також найкращими продуктами у в'язниці вважаються ті, які містять максимальну кількість вітамінів, мають можливість тривалого зберігання, приносять найбільшу кількість користі і є найбільш необхідними.

Вам потрібно всього лише зустрітися з родичами політв'язнів, або передати через мене і ваш продукт буде обов'язково надіслано бранцю.

Питання:
Доходять фотографії? Я відправляла Олегу фотозвіт з Днів українського кіно у Вроцлаві, яке йому присвятили, і у мене відчуття, що нічого не дійшло.

Відповідаю:
Заборони на фотографії практично немає ні в яких умовах серед місць відбуття покарання. Виняток становить ЕПКТ і ШІЗО. Якщо фотографії не містять зображення місцевості і портретів людей, що знаходяться в розшуку, вони передаються без будь-яких проблем. А ось чи передає адміністрація листи бранцям - це вже інший момент, який неможливо контролювати в РФ. Але варто спробувати відсилати знову і знову, якщо виникають сумніви в отриманні. Впевнений рано чи пізно лист буде передано.

Питання:
Мене цікавить те, що майже не поширюється інформація щодо потреб сімей ув'язнених. Це свідома позиція? (і це зрозуміло - щоб не нашкодити й не підставили), чи все ж у загальному інформаційному гулі просто не чути голоси тих сімей, які б хотіли отримати листів підтримки або матеріальної допомоги на поїздку? Може, просто чиясь мама хотіла б дізнатися, що про її дитину переживає ще хтось? Може якась громадська організація взяла на себе функцію посередництва, щоб акумулювати інформацію по потребах і щоб не світити контактні дані родин.

Відповідаю:
Якщо у Вас є бажання написати лист сім'ї одного з політв'язнів, то зробіть це в електронному вигляді і надішліть його особисто мені. Дійсно координати сімей для безпеки не публікуються, і я зміг би стати посередником у цьому процесі. Але тема дійсно важлива і Ваші теплі слова не залишаться без відгуку в їх серцях.

Питання:
А що писати???
І що не писати???

Відповідаю:
Це один з найпростіших, але водночас вкрай дієвих способів допомоги бранцям. Для них листи з волі — ковток свободи, зв'язок із зовнішнім світом і колосальна моральна підтримка. Для працівників тюремної системи — це чергове нагадування про те, що все, що відбувається всередині у в'язниці, може стати надбанням громадськості, а також те, що про наших бранців не забули, за їх долю турбуються і борються за їхнє звільнення. Для того, щоб листи були пропущені через тюремну цензуру, необхідно дотримуватися наступних правил.

1) Листи повинні бути написані російською мовою;
2) Текст повинен бути політично нейтральним;
3) На конверті важливо вказувати рік народження і повне ПІБ в'язня;
4) Крім того, якщо Ви хочете, щоб адресат Вам відповів, додайте до листа чистий аркуш паперу і конверт. Навіть якщо Ви не чекаєте на відповідь, все одне папір і конверти стануть їм у нагоді — у в'язниці навіть вони в дефіциті. Будьте уважні, у Росії лист - це те, що важить до 100 грамів. Тому в конверт можна вкладати до 10 листів паперу або по 6-7 листівок і кілька чистих конвертів. Вкладайте листівки. Ув'язнені люблять вітати зі святами та днями народжень.

Мені було приємно і цікаво читати про всі новинки, які з'являються прямо зараз і про яких там абсолютно нічого не відомо. Це новини зі світу кіно, мистецтва, музики, промисловості та економіки. Щоб зав'язати розмову, найкраще розповісти для початку про свої власні інтереси та захоплення і поцікавитися в арештанта, що він любить. Такий старт дозволить дати можливість зародження тривалих відносин.

Читайте все новости по теме "Политический блог" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Наши блоги