Верховна Рада скасувала своє рішення про обрання Надії Савченко членом постійної делегації Верховної Ради України в ПАРЄ. "За" відповідний проект постанови на засіданні парламенту у четвер проголосували 237 нардепів.

Справа у тому, що роль депутата у суспільстві поважна, а те, що деякі люди (зараз я не маю на увазі конкретно Надію Савченко) фактично знівелюють цю роль своїми діями – величезний мінус.

Я є учасником декількох міжнародних делегаціях (ОБСЄ, НАТО) і вважаю, що моя головна роль – представляти думки мого народу, а не особисто свої. Коли ми їздимо з делегаціями діє правило: всі партійні інтереси і розбіжності на час поїздки "заморожуються" (не говорячи вже про якісь особисті думки). Це робиться для того, аби досягти головної цілі – зібрати міжнародну допомогу для України на всіх полях. Саме тому, коли публічні заяви наших депутатів заставляють міжнародних колег підняти брови від здивування або обурення – це потім погано відображається на авторитеті нашої країни.

Я не маю особистих питань чи претензій до Надії Савченко. Та разом із тим, я чітко для себе визначаю: депутат, який представляє на міжнародній арені Україну має робити це гідно і професійно. Очевидно, вчорашнє голосування в Раді засвідчило те, що мої колеги не вважають дії Савченко такими, які йдуть Україні на користь.

Мені важко спрогнозувати реакцію ПАРЄ на це рішення. Втім я знаю, що Надія Савченко для цих людей є символом зусиль, які вони докладали, намагаючись нам допомогти. Нагадаю: під час перебування Савченко у російській тюрмі всі міжнародні делегації виступали за її звільнення. Ці політики зробили величезну роботу, аби їй допомогти (не думаю, що нині хтось про це шкодує). Та чисто по-людськи, всі ці люди покладали великі сподівання на те, що Надія, вийшовши з в’язниці, гідно скористається своїми повноваженнями.

У виключенні Савченко з делегації ПАРЄ трагедії немає. Те, що трапилось просто чітко змальовує просту істину: всі дії рано чи пізно мають свою оцінку. Тому слід розуміти, що пожиттєвого статусу героя чи політика не існує.

Читайте все новости по теме "Блог о жизни" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги