Вперше за вісім років: у Лізі чемпіонів відбулася найбільш хвилююча подія у футболі

62,9 т.

Лондонський "Арсенал" став черговим чвертьфіналістом Ліги чемпіонів. Англійський клуб приєднався до співвітчизників з "Манчестер Сіті", а також іспанським "Реалу" та "Барселоні", німецькій "Баварії" та французькому ПСЖ. Ще два учасники другої стадії плей-офф визначаться 13 березня.

Цього успіху "каноніри" досягли завдяки перемозі в дуелі з португальським "Порту". Причому англійцям вдалося пройти "драконів" лише в серії пенальті, якої в турнірі не було з 2016 року і яка вважається найбільш нервовою частиною будь-якого поєдинку.

Після поразки на полі суперника (0:1) підопічні Мікеля Артети мали обов'язково вигравати вдома. Хазяї поля володіли перевагою, яку втілили в забитий м'яч на 41-й хвилині – бельгійський вінгер Леандро Троссард, отримавши геніальний пас від капітана "Арсеналу" Мартіна Едегора, вразив дальній кут воріт "Порту".

Лондонці продовжували намагатися вирішити результат дуелі в основний час. Їм навіть вдалося забити другий, але французький арбітр Клеман Тюрпен побачив порушення в атаці проти голкіпера португальців і його скасував.

Гра перетекла до овертайму, під час якого на полі з'явився українець Олександр Зінченко, а потім докотилася і до серії пенальті. Тут точнішими були "каноніри", які реалізували всі свої чотири удари проти двох влучень у суперників.

Таким чином, "Арсенал" уперше з сезону 2009/10 пробився до чвертьфіналу Ліги чемпіонів. Зазначимо, що востаннє серію пенальті футболісти пробивали у турнірі у фіналі-2016, коли "Реал" у Мілані здолав сусідів із "Атлетіко".

Як повідомляв OBOZ.UA, саудівський футбольний клуб із міста Ер-Ріяд "Аль-Хіляль" після успіху в азіатській Лізі чемпіонів встановив новий світовий рекорд за кількістю перемог поспіль.