Визначився переможець Кубку України з баскетболу-2024

3,6 т.

Баскетбольний клуб "Дніпро" здобув перемогу у фінальному матчі Кубка України, перемігши у вирішальній грі "Прометей". Матч у Києві на майданчику Палацу спорту "Венето" завершився з рахунком 65:64.

Дніпро утримував лідерство більшу частину гри, але, як в першій, так і в другій половинах матчу Прометею вдавалося повертатися. Під завісу другої чверті команда Олександра Пащенка зрівняла рахунок — на велику перерву команди пішли за рахунку 30:30.

Коли здавалося, що Дніпро контролює хід гри в другій половині, отримавши в середині четвертої чверті максимальні в цьому матчі 13 очок переваги, Прометей зробив ще один ривок. Команда Вищої ліги виграла відтинок 8:0 та скоротила відставання до мінімуму.

Сталося це після дуже вчасних влучань з дальньої дистанції від Бублика та Клімова. Ігор міг поставити яскраву переможну крапку на останніх секундах, але виконуючи кидок з центра майданчика, не влучив.

Прометей дав дуже гідний бій лідеру Суперліги, поступившись лише одне очко. Команда зі Слобожанського краще за суперника рухала м’яч та виграла підбирання, Дніпро мав кращі кидкові показники.

Головним героєм матчу став захисник Дніпра Максим Закурдаєв, який набрав у фінальному матчі 22 очка, реалізувавши 3 з 8 триочкових. У Прометея 13 очок, 5 підбирань та 3 передачі набрав розігруючий Ігор Клімов.

Вигравши Фінал чотирьох у столиці, Дніпро завоював свій п’ятий Кубок України в історії.

Кубок України. Фінал

Київ, ПС Венето-Спорт

Прометей — Дніпро 64:65 (8:16, 22:14, 16:27, 18:8)

Прометей: Клевзуник 14 + 9 підбирань, Клімов 13 + 5 підбирань + 3 передачі - 3 втрати, Клебан 9 + 8 підбирань + 2 перехоплення, Безима 2, Петренко 0 — старт, Головчик 12 + 4 передачі, Шавгаров 8 + 3 передачі, Бублик 6, Безима 2, Сандул 0 + 9 підбирань

Дніпро: Закурдаєв 22, Горобченко 8 + 5 підбирань + 3 передачі - 4 втрати, Конєв 9 + 6 підбирань, Бондарчук 7, Тимофеєнко 4 — старт, Дубоненко 6, Вільховецький 5, Колдомасов 2, Сипало 2, Сорочан 0, Тарасенко 0