Розбили пляшку горілки в маркеті? Поради юриста

1,9 т.
Розбили пляшку горілки в маркеті? Поради юриста

Поради юриста.

Здрастуйте, шановна редакція. Нещодавно в одному з донецьких супермаркетів я випадково зачепила своєю сумкою, закріпленої на візку, полку з вартими пляшками горілки. Одна пляшка впала і розбилася. Коли прийшла до каси, адміністратор зажадала сплатити за розбиту пляшку. Причому, в чеку це не було відображено.

Скажіть: чи правомочні дії адміністратора магазину?

З повагою, Л.П. Шконда

Шановна Лілія Павлівна! У Цивільному кодексі України (№ 435 - IV від 16.01.2003р) в ст.23 записано : "Ризик випадкового знищення та випадкового пошкодження майна (псування) несе його власник, якщо інше не встановлено договором або законом".

Що з цього випливає? Те, що персонал магазину повинен так виставляти товар, щоб покупець міг його вільно вибрати (дістати), і при цьому випадково не пошкодити поруч стоять, припустимо, пляшки. Тому споживач, в принципі, не винен в тому, що обслуговуючий персонал магазину - продавці-консультанти - так виставили пляшки з горілкою.

Відповідальність за розбиту пляшку горілки повинен нести працівник магазину. Тим більше дивно, що отримання грошей від споживача не отраженно в касовому чеку. Це вже пряме порушення правил роздрібної торгівлі продовольчими товарами (наказ Мін . е. кономікі України від 19 квітня 2007р "Про затвердження Порядку провадження торговельної діяльності та правил торговельного обслуговування населення" № 104, зареєстрований в Мін'юсті 8 листопада 2007 під номером 1257/14524), а також постанову Кабінету Міністрів України від 15 червня 2006р № 833.

У супермаркеті обов'язково повинна бути Книга відгуків та пропозицій. Залиште в цій книзі свій відгук про подію. Отримайте відповідь на ваш відгук від керівника торгового підприємства. Якщо будете не згодні з прийнятим рішенням, звертайтеся У Головне Донецьке обласне управління у справах захисту прав споживачів (вул . Ч елюскінцев,184, г. Донецьк, 83001, начальник управління Левчук Лада Ростиславівна, тел.общ.пріемной , 304-53-38). Фахівці відділу контролю у сфері торгівлі продовольчими товарами цього управління прийме відповідні заходи згідно ст.23 Закону України "Про захист прав споживачів" (№ 3161-IV від 01.12.2005 г) .