UDC-2013: креши на трасі і несподіваний фінал

1,3 т.

Днями у Вінниці пройшов 3-й етап чемпіонату України з дрифту ( UDC -2013). Несподівано для учасників гонки і глядачів змагання набули особливо гострого окрас.

По-перше, напередодні заїздів пройшов дощ. Глядачі до трибун пробиралися через справжнє болото на злітній смузі, де проходили змагання. По-друге, пілоти, неначе змовилися, і абсолютно непередбачувано повелися на кваліфікації. А, як відомо, розстановка пар в заїздах залежить саме від неї.

Перше місце за результатами кваліфікації посів киянин Олексій Головня (4 epa ), а його партнер по команді, чинний чемпіон України, одесит Дмитро Іллюк - став 8-м. З цього моменту і почалися малоприємні сюрпризи.

Топові гонщики зустрілися в парних заїздах далеко до фіналу. Одними з найцікавіших заїздів стали: в ТОП-16 - Олександр Гринчук-Володимир Паларієв, Дмитро Іллюк-Денис Лісічонок, в ТОП-8 - Олексій Головня-Дмитро Іллюк, в ТОП-4 - Олексій Головня-Володимир Марченко.

У Вінниці найсильніші пілоти стали вибувати з гонки раніше, ніж того очікувала публіка. Це ще раз підтверджує важливість гарного результату на кваліфікації.

Яскравим видовищем для фанатів UDC -2013 став заїзд членів команди "Блакитний вогник" один проти одного . Зазвичай Іллюк і Головня раніше фіналу в парних заїздах не зустрічаються, і, як правило, ділять 1-2 місце. Однак, як уже говорилося вище, у Вінниці все пішло за іншим сценарієм ...

До радості армії фанатів Головні, 4 epa в цей раз отримав повну і беззастережну перемогу над своїм другом. Авто Іллюка розвернуло на трасі і він вибув з гонки за перше місце.

Однак Вінниця, при цьому, зуміла і порадувати справжніх цінителів їзди боком. Зокрема, на трасу вийшов новачок - одесит Сергій Ковальчук.

А от Андрій Говоров з Києва став 21-м учасником змагань, який, втім, на етап приїхав, проте взяти в ньому участь не зміг. Технічна несправність автомобіля не залишила йому шансів, в заїздах глядачі його так і не побачили.

Зате фанати дріфту змогли насолодитися їздою боком білоруського пілота Сергія Сака, який став гостем етапу.

Глядачі переживали за одесита Володимира Паларієва, у якого напередодні попереднього етапу трапилася серйозна поломка авто. На щастя, пілот встиг відновити машину до початку 3-го етапу UDC , а от показати клас на треку йому не судилося. Чи то день був просто не його, чи то підвело здоров'я ... Напередодні змагань гонщик відзначив день народження.

Загалом, не будемо вдаватися в теорії, відзначимо лише результат - на треку Паларієв зробив помилку і в першому ж заїзді вилетів з траси.

З сумом спостерігав за іншими пілотами киянин Юрій Панін. На попередньому етапі чемпіонату в Одесі гонщик влетів у бетон і розбив авто. До вінницькому раунду він не встиг відновити машину, так як очікує поставки необхідних запчастин. Але пообіцяв "Обозревателю", що до фіналу UDC -2013 виправить технеполадкі і обов'язково виїде на трасу на автодромі "Чайка".

Несподівано і приємно глядачів здивував якісної їздою боком одесит Владислав Барбаш. Авто цього пілота вважалося одним з найкрасивіших і дорогих в Україні, проте минулого року гонщик серйозно пошкодив автомобіль і був змушений пропустити кілька етапів UDC .

Варто відзначити, що Барбаш - один з небагатьох дрифтерів, хто працює над своєю машиною самостійно. А вміння самому зібрати дріфткар, на наш погляд, заслуговує особливої ??поваги.

Для українських пілотів вінницький етап гонок став особливо важливим, так як його судив президент і засновник Східно-європейського чемпіонату з дрифтингу ( EEDC ) Айк Симонян. Варто відзначити, що 15 вересня на "Чайці" у Києві відбудеться не тільки фінал UDC -2013, але і визначиться переможець EEDC .

Повертаючись до самій гонці, хочеться відзначити заїзд наймолодшого учасника чемпіонату Микити Лук'янова, якому нещодавно виповнилося 18 років, з тричі чемпіоном України Олександр Гринчук.

У ТОП-4 під кінець траси Лук'янов на повній швидкості в'їхав у авто Гринчука. Глядацька трибуна в єдиному пориві видихнула: "Дав чемпіону в Пердак ...".

Насправді веселого в цьому мало, юний гонщик серйозно пошкодив систему охолодження Гринчука, тому у фінальному заїзді він брав участь на свій страх і ризик. Одеситу його наполегливість у гонці могла коштувати серйозною і дорогий поломки двигуна. Однак з ризиком він не прогадав і посів друге місце за результатами змагань.

А переможцем гонки став киянин Володимир Марченко , який для багатьох є чорною конячкою українського дріфту. Майстерність пілота давно оцінили його противники на міжнародних змаганнях, а в Україні з початку року його раз у раз переслідують неприємності: то техніка підводила, то уважність.

Однак Марченко зумів зібратися у Вінниці і показати, що готовий боротися за титул чемпіона країни.

До речі, особливо трибуни підтримували саме киян - Головню і Марченко. А в автопарку за них вболівали сім'ї. С " Чепой "приїхали його батьки і дружина, а Володимира підтримували мама і тато.

На нагородженні фіналістів етапу, глядачі довго не відпускали пілотів: авто Марченко, Гринчука і Головні виявилися просто заблоковані натовпом фанатів.

Під час наступного раунду чемпіонату вже буде визначено переможця. На даний же момент за результатами попередніх етапів найближче до чемпіонського титулу Олексій Головня, другим у турнірній таблиці йде Дмитро Іллюк, третина місце за Володимиром Марченко. Що ж, все вирішить "Чайка".