Оптимістична трагедія

Досі так яскраво збірна Туреччини на цьому Євро не грала. Можливо, тому і поступилася путівку у фінал німцям. Напередодні поєдинку тільки ледачий не говорив про кадрові проблеми команди Фатіха Теріма. В принципі, шанувальникам червоно-білій команди було від чого хапатися за голову - відразу вісім гравців основи виявилися поза грою. Хоча, з іншого боку, половина з цього вимушеного офсайду - дискваліфіковані, які можуть нарікати лише на себе. Так чи інакше, але вибору в Теріма дійсно не було. Всі, хто міг міцно стояти на ногах - під рушницю. Тут, як мовиться, не до схем і витончений. У бундестренера Льова ситуація виявилася прямо протилежною. І в цьому, гадаю, теж була певна складність, адже з цілої групи гідних кандидатів наставнику потрібно було вибрати оптимальний варіант. До честі не одного разу критикованого Льова потрібно визнати, що зі своїм завданням він впорався. Лев таки виявився хорошим учнем. Битий Биличем і його підопічними головний тренер Німеччини поміняв побиту формулу 4-4-2 на більш витончену 4-5-1, з двома опорниками і єдиним форвардом. Однак в потрібний момент у потрібному місці цих форвардів ставало відразу троє, так як флангові півзахисники Подольські і Швайнштайгер майстерно виконували ці функції. Хоча того "матеріалу", який Терім нашкріб по засіках, виявилося достатньо, щоб не тільки дати бій за визначенням більш іменитому супернику , але й підтримувати вогонь в інтризі матчу до останніх секунд. Ні в бойовитості, ні в настрої на гру турки супернику не поступилися. Можливо, цей кадровий криза, неможливість зробити потрібний маневр підстьобнули, мобілізували турецьку команду. Вони і так стрибнули вище голови, причому не тільки власної. Тому втрачати туркам було нічого. І вони спробували зіграти розкуто, впевнено, гостро. І це вийшло з першої ж спроби. Німцям ж було що втрачати. Тому часто і діяли вони обережно, скуто і навіть якось похмуро. Стільки гольових моментів, скільки створили турки в першому таймі, вони не змогли створити в чотирьох попередніх поєдинках. Однак всієї цієї розкоші їм вистачило лише на нічию. А перший тривожний сигнал для німців пролунав уже хвилині на дванадцяту, коли турки вистрілили в поперечину. Але сигнал цей попередженням не став. Буквально в наступній же атаці турки вийшли вперед. Цікаво, що швидше суперника вони забили на цьому турнірі вперше. Однак на диво швидко і візуально легко німці відігралися. На позиції центрального нападника замість Клозе виявився "Свінорчук", який ефектно підрізав прострільну передачу у дальній кут воріт. Хоча цей німецький гол нічого не змінив у малюнку гри. Турки продовжували проявляти активність, німці продовжували обережним. Перерва явно пішов на користь Німеччини. Вже на самому початку другої половини зустрічі збірна Німеччини отримала право на пенальті - Лама турецькі захисники поклали на самій лінії штрафного майданчика. Проте суддя Бузакка не вважав за потрібне віддати це право німцям. Більше цікавих моментів у другому таймі не було. Якщо не вважати фактичний зрив телетрансляції через якісь там проблем з супутником. Цікаве почалося хвилин за п'ятнадцять до фінального свистка. Спочатку відзначилися німці. Помилився воротар турків Рюшту - і Клозе використовував свій перший і останній шанс в цій грі. Час турків, природно, прийшло пізніше. На 86 хвилині вони зрівняли рахунок. На сей раз не кращим чином зіграв уже воротар бундестіму Леманн. Ну що, чергове диво? Таки да, але чудо це цього разу було пофарбовано в інші кольори. На останніх секундах зустрічі забили німці. Лам, через якого, за великим рахунком, турки забили обидва м'ячі, чомусь опинився на вістрі атаки. І забив - 3:2! Повторити хорватська трюк Туреччині не вдалося. Хоча часу залишалося за їхніми мірками предостатньо. Цілих чотири компенсованих хвилини. Причому і моменти у турків були. Але не пощастило. Відень під натиском яничар на цей раз встояла. Але додому збірна Туреччини їде з високо піднятою головою. І купою компліментів. А Німеччина з не меншою купою компліментів вже у фіналі і чекає суперника. Загалом, все закономірно. Але від цього якось сумно ... Про матч: СТАТИСТИКА / ЗВІТ / ФОТО / ВІДЕО Коментарі: Фатіх Терім: "Ми залишаємо турнір з високо піднятими головами!" Йоахім Лев: "Ми перемогли за рахунок віри в себе!" Статті: Німеччина - Туреччина: перший пройшов! Німеччина вийшла у фінал Євро-2008!