Примите участие
в розыгрыше
планшета Участвовать
Приз
БлогиМир

/Блоги - Новости политики

Автошляхи: безпека передусім!

8.8тЧитать материал на украинском

Міністерство інфраструктури системно підходить до підвищення безпеки автошляхів. Так, з 1 січня запрацює Дорожній фонд, 5% коштів з якого підуть на заходи з підвищення рівня безпеки доріг. Вперше в Україні буде виділено 1,5 млрд гривень з Дорожнього фонду, а також 400 мільйонів гривень секторальної допомоги ЄС. Міністерством розроблено комплексну програму, схвалення та виконання якої дозволить вберегти життя та здоров’я десятків тисяч наших громадян.

Минулого тижня ми зареєстрували у парламенті законопроект щодо аудиту безпеки автомобільних доріг. Він є обов’язковим для країн ЄС, ми хочемо запровадити його в Україні.

Майже 30 років тому Великобританія запровадила процедуру аудиту безпеки доріг, який проводиться на стадії проектування та будівництва, та направлений на активне підвищення безпеки руху, і досягла за цей час значного скорочення дорожньо-транспортних пригод та їх наслідків. Зараз показник безпеки в Об’єднаному Королівстві - близько трьох загиблих в ДТП на 100 тисяч населення на рік, а в Україні – близько 11.

Країни, які запровадили аудит безпеки доріг, відзначають, що це ефективний та економічно вигідний спосіб запобігання дорожньо-транспортним пригодам.

Це при тому, що на дорогах загального користування скоюється тільки 12 відсотків дорожніх пригод від загальної кількості по країні.

Така ситуація склалась, серед іншого, через недоліки в безпеці інфраструктури, які закладені на етапі проектування та будівництва, або з’явились вже під час експлуатації. З ними стикається кожен водій та пішохід: небезпечні переходи, небезпечні перехрестя, на яких незрозуміла правильна траєкторія руху та пріоритетність, відсутні або неправильно розміщені дорожні знаки, або ж знаки, що втратили світловідбивні властивості, суперечності між вимогами знаків та розмітки. На жаль, такі випадки не поодинокі – вони скоріше правило, ніж виняток. Наша дорожня інфраструктура за стандартами безпеки поки що значно відстає від найближчих західних сусідів.

Аудит безпеки автомобільних доріг полягає в:

✓ проектуванні безпечних доріг, запобіганні ДТП та пом’якшенні їх тяжкості;

✓ вдосконаленні організації дорожнього руху на існуючих дорогах –нанесення розмітки, встановлення знаків, організація поворотів та перехресть;

✓ зменшенні загальних видатків протягом життєвого циклу утримання доріг; відсутності необхідності (зменшення необхідності) проведення нових робіт після здачі в експлуатацію дороги;

✓ впровадження в майбутньому більш досконалих стандартів та процедур безпеки доріг;

✓ впровадженні принципів безпекоорієнтованого проектування, коли збереження життя людей є пріоритетом перед швидкістю руху, пропускною спроможністю дороги чи економією коштів на проектах; ✓ зменшення соціальних втрат та витрат на медичне обслуговування за рахунок зменшення кількості травмованих та загиблих;

✓ підвищенні інформативності доріг та комфорту користування ними.

Автошляхи: безпека передусім!

Дослідження в розвинених країнах засвідчують дуже високий коефіцієнт економічної ефективності (Cost-Benefit Ratio) від запровадження аудити безпеки автомобільних доріг:

Автошляхи: безпека передусім!

Проект закону, який ми внесли до парламенту, має забезпечити необхідне правове регулювання аудиту безпеки автомобільних доріг. Ми передбачаємо, що аудит безпеки автодоріг – це незалежна, детальна, системна, технічна оцінка інженерних рішень щодо складових автомобільних доріг з метою визначення їх впливу на забезпечення безпеки дорожнього руху. Аудит буде здійснюватися на всіх етапах: передпроектному, проектному, будівництва та експлуатації. Для міжнародних автодоріг та транспортних коридорів в Україні аудит безпеки стане обов’язковим, а для інших доріг та вулиць населених пунктів – добровільним.

Наші міжнародні партнери – Європейський інвестиційний банк – активно допомагають нам в запровадженні процедур аудиту. За їхньої підтримки вже у найближчі місяці буде підготовлено першу групу професійних сертифікованих аудиторів безпеки, які розпочнуть свою роботу у 2018 році. Залишилось, щоб парламент підтримав законопроект, а власники доріг почали застосовувати цей високоефективний інструмент безпеки на своїй практиці.

Читайте все новости по теме "Дороги в Украине" на OBOZREVATEL.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

0
Комментарии
0
0
Смешно
0
Интересно
0
Печально
0
Трэш
Чтобы проголосовать за комментарий или оставить свой комментарий на сайте, в свою учетную запись MyOboz или зарегистрируйтесь, если её ещё нет.
Зарегистрироваться
Показать комментарии
Новые
Старые
Лучшие
Худшие
Комментарии на сайте не модерированы

Наши блоги