Два "золота" України на Європейських іграх в Баку. Щоденник шостого дня

Два 'золота' України на Європейських іграх в Баку. Щоденник шостого дня

Четвер, 18 червень, став поки найуспішнішим днем для України на I Європейських іграх в Баку. В активі нашої команди 2 золоті медалі, 1 срібна та 2 бронзові!

Друге українське золото Баку взяла чоловіча збірна України в командних змаганнях зі стрільби з лука. Імена чемпіонів - Георгій Іваницький, Маркіян Івашко і Віктор Рубан. Сьогодні у чвертьфіналі хлопці були більш влучними, ніж італійці, в одній другій обіграли Нідерланди, у фіналі ж перемогли Іспанію. Коли Віктор Рубан вибивав десятку за десяткою, суперники тільки знизували плечима: "Він - олімпійський чемпіон. Так і має бути". Не відставали від нього і Івашко з Іваницьким. Доля золотих медалей вирішувалася в "перестрілці", на останній стрілі. І якщо наш Георгій Іваницький потрапив точно в "яблучко", то іспанець рознервувався і вибив всього 6 балів. Україна - чемпіон!

Читайте: Європейські ігри-2015: дивитися онлайн відеотрансляцію з Баку

Тріумфатори, всі як один, цю перемогу присвятили Україні. Георгій Іваницький: "Ми зробили це заради України. Ми змагалися серцем, і зараз - дуже щасливі".

Віктор Рубан: "У нас міцний командний дух. Ми тяжко працювали і зробили це!".

Маркіян Івашко: "Коли за тобою така країна як Україна - тобі пощастило. І нашу перемогу ми присвячуємо українському народу!".

А ввечері чемпіоном Європейських ігор став і Олег Верняєв - лідер світової спортивної гімнастики. Він практично бездоганно виконав вправи на всіх шести знарядах, демонструючи іноді й нові елементи підвищеної складності, і переконливо виграв індивідуальне багатоборство. Як зізналися суперники Олега, настільки складної програми вони давно не бачили. Напевно, звідси і невелика помилка, якої українець припустився на своїх улюблених брусах. Але на підсумковий результат вона не вплинула. "Хоча ще є певні проблеми, думаю, я вже "відкатав" програму. У Баку я їхав захищати свої титули, це створювало певний додатковий тиск. Проте я професіонал. Тепер, думаю, можна буде боротися за титул абсолютного чемпіона світу, - сказав Олег Верняєв. - Хочу щиро подякувати всім, хто підтримував мене на трибунах. Для мене завжди дуже важлива підтримка тренерів, вболівальників, моїх рідних. Останнім часом на змагання зі мною приїжджають батьки. Вони - мій головний талісман".

Читайте: Україна повернулася в десятку лідерів Європейських ігор

"Дійсно, ми як талісманчик - їздимо за сином усюди", - говорить мама Тетяна. "Звичайно, постійно хвилюємося, - підхоплює батько Юрій. - Сьогодні от, наприклад, дав нам адреналіну на брусах".

Друге місце також в українця - Олега Степка із Запоріжжя. Хоча виступає він за збірну Азербайджану - знайома картинка на нинішніх змаганнях. Бронза - у росіянина Микити Ігнатьєва.

Бронзову медаль в наднапруженій боротьбі, як і чоловіки, завоювали наші дівчата-лучниці. У вирішальному протистоянні з Росією після нічиї за підсумками чотирьох сетів справа дійшла до перестрілки - кожна з учасниць робила по одному пострілу. І всі українки - Вероніка Марченко, Анастасія Павлова та Лідія Січенікова - вибили "десятки"! "Ми поступилися в перших двох сетах, - говорить Анастасія Павлова, - але зібралися і перемогли. Хороша робота - і ми щасливі". Вероніка Марченко зізналася, що трохи заважали емоції: "Був, так би мовити, певний стрес. До того ж, дув досить сильний вітер. Стріляти в таких умовах - дуже хороший досвід для нас".

23-річна велосипедистка з Хмельницького Ганна Соловей - срібний призер Європейських ігор! Гонку з роздільним стартом на 25 кілометрів 800 метрів вона "пролетіла" за 33 хвилини 3,37 секунди. Швидше (на 36 секунд) була тільки чемпіонка світу в цій дисципліні Еллен ван Дайк із Нідерландів. "Я не переможець, я тільки друга, - трохи розчаровано зітхає Аня, дізнавшись, що ван Дайк перевершила її час. - Виграти срібло - це, швидше, як програти золото. Але, знаєте, зовсім не соромно програти такий суперниці, сьогодні вона була сильнішою. Під час гонки був дуже сильний вітер, адже ми змагалися недалеко від моря - раніше в таких умовах я не їздила. Тому, зрештою, я задоволена результатом і тим, що отримала медаль".

Дивіться: Медальний залік Європейських ігор в Баку: онлайн таблиця

Менше 15-ти секунд не вистачило до медалі в чоловічому "обробленні" нашому Андрію Гривко. Стартувавши одним із перших, він довгий час утримував лідерство, і все ж останні стартові номери зуміли показати кращий час. Чемпіоном у підсумку тут став білорус Василь Кирієнко, який переміг у гонці з роздільним стартом і на Джиро д'Італія, срібло в Стефа Клемента з Нідерландів, бронза - у Луїса Санчеса Хиля з Іспанії. Гривко - четвертий. Каже, найскладніше було чекати фінішу інших учасників: "На другій половині дистанції було важко зберігати ритм через вітер. Але я добре почував себе під час гонки, намагався показати свій кращий час".

Ще одну бронзу для України отримав борець вільного стилю Василь Шуптар, який змагався у ваговій категорії до 61 кг. У сутичці за медаль, куди він пробився через нижню сітку, наш спортсмен "поклав" болгарина Радослава Велікова.

Своєрідне досягнення є у нас сьогодні і в басейні, де проходили змагання стрибунів у воду. 13-річний школяр із Миколаєва Микита Кривопішин став наймолодшим учасником турніру стрибунів з метрового трампліну. І хоча потрапити у фінал йому не вдалося (посів 17-е місце серед 30-ти учасників), Микита рук не опускає: "Зосереджуся тепер на стрибках із вишки і виступі в дуеті. Сьогодні у мене було 2 невдалих стрибка, тому я трохи розчарований. Але я приїхав сюди вчитися і пишаюся тим, що змагаюся в Баку поруч зі старшими суперниками".

У медальному заліку Україна піднялася на 9-ту позицію - у наших атлетів 3 золоті, 6 срібних та 9 бронзових нагород. Лідирує як і раніше, Росія (22-9-9). Далі Азербайджан (12-5-12) та Угорщина (7-1-5).

У п'ятницю в Баку будуть розігрувати медалі зі стрибків у воду, спортивної акробатики, художньої гімнастики, стрільби, настільному тенісі та тхеквондо. Вболіваємо за Україну!