Визначився переможець чемпіонату України з хокею

4.2тЧитати новину російською

Хокейний клуб "Донбас" став переможцем чемпіонату країни в Українській хокейній лізі. П'ятий поєдинок фінальної серії проти "Кременчука" пройшов на Льодовій арені "Альтаїр" в Дружківці і завершився з рахунком 3:0.

Розуміючи всю важливість цього матчу, команди почали матч максимально обережно і довгий час ні Богдан Дьяченко, ні Микита Петленко по справжньому в гру не вступали. Також варто відзначити акуратну гру і донеччан і "городян" - перше вилучення в матчі відбулося лише за 3 хвилини до перерви, проте відразу ж привело до голу - Юрій Шпак і Віталій Лялька вивели на ударну позицію Олександра Костикова, який реалізував більшість своєї команди.

Втім, практично відразу можливість пограти в форматі "5 на 4" випала вже "Кременчуку", проте свій шанс зрівняти рахунок підопічні Олександра Савицького не використали.

Донеччани ж змогли реалізувати і вдруге більшість - Олександр Костиков протягнув шайбу в зону "Кременчука", відпасував на Віталія Ляльку, який на замаху прибрав захисника і відпасував далі - на Олександра Влада, який і подвоїв перевагу "Донбасу" в матчі. Після цього "Донбас" остаточно забрав шайбу, в кінцівці періоду і зовсім заробивши подвійну більшість.

Втім, скористатися подвійною більшістю і відзначитися ще однією закинутою шайбою донеччанам не вдалося. Проте в кінцівці зустрічі, коли Олександр Савицький вирішив зняти голкіпера, підопічні Сергія Вітера змогли повторити результат стартової зустрічі - шайбу на свій рахунок записав Ілля Коренчук. "Донбас" спокійно і впевнено довів матч до перемоги, а сезон - до чемпіонства, яке стало шостим в історії донецького клубу.

"Донбас" - "Кременчук" - 3: 0 (1: 0, 1: 0, 1: 0)

Рахунок в серії - 4:1

Шайби: 1:0 Костиков (Шпак, Лялька - більш.), 17:43, 2:0 Влад (Костиков, Лялька - більш.), 30:30, 3:0 Коренчук (Лялька), 59:17.

Донбас: Дьяченко (Дуве); Лялька (А) - Захаров (К) - Костиков, Влад - Шпак; Савченко - Кузьмик - Коренчук (А), Ігнатенко - Александров; Луговий - Коваленко - Денискин, Жовнір - Ординський; Свищев - Мазур - Мостовий, Григор'єв - Фірсов.

Кременчук: Петленко (Власенко); Бойков (А) - Карпенко (К) - Чернишенко (А), Козачук - Толстушко; Алексанян-Петрович - Костюк - Сеник, Грицких - Наливайко; Кривошапкин - Гриценко - Шиманський, Савицький - Горлушко; Рубан - Ефімочкін - Чорний, Поліщук.

Нагадаємо, що рік тому "Донбас" виграв чемпіонство України також достроково, у фінальній серії з загальним рахунком 4:2 обігравши все той же "Кременчук".

Читайте всі новини по темі "Чемпіонат України з хокею" на сайті "Обозреватель".